Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Motif Yapımı

Çeşit çeşit örgü modelinde kullanacağımız çok zarif bir model anlatımı hazırladık. Örgü runner modelleri, örgü masa örtüsü, dantel örnekleri, örgü paspas modelleri, örgü amerikan servis modellerinde kullanacağımız tariflerden. Tur sayısını azaltarak örgü bardak altığında kullanabiliriz. Renk renk örerek her turda renk değiştirerek örgü mandala modellerine çevirebilirsiniz. Motifi evde olan parça ipleri değerlendirmek için de kullanabilirsiniz. Örgü modeli yuvarlak lila yapımı tur sayılarını artırarak çeşitli boyutlarda öreceğimiz örneklerden. Yuvarlak dantel modelleri yapılışı çok amaçlı kullanılacak örgülerden. Yuvarlak örgüleri daha küçük örerek ve motifleri birleştirerek dantel yatak örtüsü modelleri olarak kullanabiliriz. Bebek battaniyesi olarak tasarlayabiliriz. Kırlent modellerinde kullanabiliriz. Şimdi yuvarlak motif yapımına geçelim.

Tığ İle Motif Yapılışı

Masa dekorasyonu için kullanacağımız, banyo dekorasyonunda kullanacağımız muhteşem örneklerden. Az önce dediğimiz gibi çok amaçlı örgü modellerinden. Örmesi kolay duruşu şık, zarif örneklerden. İlk olarak yuvarlak motif yapımının şemasına göz atalım.

Yuvarlak Motif Yapımı 2

Sihirli halka ile başlıyoruz. 3 zincir çekip 15 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki tura 3 zincir ile başlıyoruz. Tekrar 15 trabzan yapıyoruz. Bu kez aralarda 1 zincir çekiyoruz.

3. tura geldiğimizde 3 zincir ile başlayıp fıstık yapıyoruz. Tığa ip dolayıp zincir dibine batıyor çekiyoruz. Tekrar ip dolayıp aynı işlemi tekrar ediyoruz. 4 kez. 4 lü fıstık yapıyoruz. 2 zincir çekerek bir önceki turda yaptığımız 1 zincirler üzerine 4 lü fıstık yapıyoruz. Modelin ilk 3 turu bu şekilde. Şimdi motif bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Yuvarlak Motif Yapımı

Yuvarlak Motif Yapımı 1

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/centro-de-mesa-classico/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler