Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Kalp Yapımı

Makrome modellerinden yine çok güzel bir çalışma hazırladık. Kendin yap projelerinden makrome kalp yapımı. Örgü amerikan servis modelleri olarak kullanabiliriz. Saksı altlarında kullanabiliriz. Daha küçük yaparak örgü bardak altlığı olarak yapabiliriz. Daha büyük çalışarak örgü paspas modelleri olarak da kullanabiliriz. Yuvarlak makromeleri supla olarak veya paspas olarak çok kullanıyoruz. Makromeden supla yapımı sofra düzeninde  son zamanlarda çok tercih ettiğimiz çalışmalardan. Misafirlerinizi ağırlarken kullanacağınız ev halkı için kullanacağınız en güzel fikirlerden, çalışmalardan biri olacak. Makrome örmeyi seviyor yeni başlıyorsanız daha kolay modellerle başlayabilirsiniz. Makrome bileklik yapımı gibi. Daha sonra daha büyük çalışmalara geçebilirsiniz. Makrome dikdörtgen supla yapımı kolay çalışmalardan diyebiliriz. 3. 4. çalışmalarını onunla ilgili olabilir. Makrome kalp yapımı sadece supla olarak değil duvar süsü olarak da kullanılabilir. Özellikle bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda.

Makrome Kalp Nasıl Yapılır?

Makrome kalp sofra düzeninde çok şık duracak modellerden. Birçok renkle yapacağınız çalışmalardan. Modeliyle kenarında püskülleriyle muhteşem olmuş. Makrome kalp yapımı pamuklu makrome iplerle örülüyor. Tabi kalbin büyüklüğü kullanacağımız iple bağlı olarak ölçülerinde değişiklik gösterecektir. Düğüm sıkılığı da önemli tabi.

Makrome Kalp Yapımı 3

Kalp yapımı için yukarıda hazırlayacağımız ip uzunlukları, sayıları verilmekte. Videonun başında da bulabilirsiniz yine. İpleri hazırladıktan sonra videoda anlatıldığı gibi klasik düğümle, ilk öğrendiğimiz düğümlerden.

Makrome Kalp Yapımı 1

Makrome Kalp Yapımı 2

Makrome Kalp Yapımı 4

Çok güzel görünüyor değil mi. Çok şık, çok zarif duruyor. Eğer sizde örmek isterseniz ayrıntılı bir şekilde tüm detaylarını videoda bulabilirsiniz. Bol hobili huzurlu günler. İyi seyirler. Seviliyorsunuz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler