Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome 2Li Raf Yapılışı

Duvarlarımızı süsleyecek çok güzel bir kendin yap projesi daha hazırladık. Makrome duvar süsü modellerinde evimize çok yakışacak ev dekorasyonuna renk katacak çok hoş bir örnek. Makrome modellerinden çeşit çeşit örgü modelleri ve yapılışlarından bahsettik. Biraz onlara değinelim. Duvar süsü modellerinden bahsedelim. Kolayca evimiz için hediyelik fikirler için veya satış için örebiliriz.

Pamuklu makrome ipleriyle, penye ipleriyle, kordon iplerle sevdiğimiz makrome düğüm teknikleriyle çok güzel çalışmalar yaptık. Makrome yaprak yapımını anahtarlık, duvar süsü, beşik süsü, takı yapımı gibi birçok yerde kullandık. En güzel örneklerinden biri ise deniz kabuğu makrome duvar süsü yapılışı. Makrome yapraklarla ve deniz kabuklarıyla yaptığımız muhteşem bir çalışma. Makrome duvar süsü yapımı kolay modellerde rafların üzerinde kullanmak için makrome kavanoz modelleri yapabilirsiniz. Makrome mumluk yapımını raflarınızda kullanabilirsiniz. Şimdi adım adım makrome 2li raf yapılışını öğrenelim.

Makrome 2 li Raf Nasıl Örülür?

Makromede klasik düğümlerle yaptığımız yeni bir model daha. İkili raf yapıyoruz. Evinizin istediğiniz her bölümünde kullanabilirsiniz. Çiçeklerinizi, fotoğraflarınızı, baharatlık olarak evin her bölümüne yakışacak. Klasik dönerek yapılan düğüm, makrome yaprak kullanıyoruz. Baklava dilimleriyle makrome duvar süsümüzü örüyoruz. Makrome 2li raf yapılışında kullanacağımız iplerin ölçülerinden bahsedelim.

4 mm kalınlığında makrome ipi ile 3,5 m uzunluğunda 10 tane, 2,2 m 2 tane, son spiraller için 8 adet 4,2 m- yapraklar için 4 adet 1,5 m , 4 adet 2,2 m – diğer yapraklar için taraması kolay olması açısından yumuşak ipler kullanabilirsiniz. Ölçüleri ise 16×18 cm, 16×16 cm, 16×14 cm. Raflar için 2 adet 40x15x1 cm parça. Tahtaların kenarında 1 cm boşluk bırakıp delikler açıyoruz.

Makrome 2Li Raf Yapılışı

Muhteşem görünüyor değil mi. O halde hemen videoya geçip makrome 2 li raf yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler