Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lavanta Lif Modeli Yapılışı

Yepyeni bir lif modeli daha. Lavantayı birçok desene uyguladık. Birçok modelde kullandık. Sıra geldi lif örneklerinde kullanmaya. Yuvarlak dilimli banyo lifi örneklerinde sonradan örgü çiçek modelleri yaparak renklendiriyoruz. Örgü lavanta yapıyoruz. Örgü lavantaları farklı yerlerde de, farklı süsleme modellerinde de kullanabilirsiniz. Bebek yelek süslemelerinde, bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Lavanta lif modeli yapılışında kullanılan çiçeği yıldız lif modellerinde de kullanabilirsiniz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Az önce lavantayı birçok modelde kullandığımız söylemiştik. Mesela lavanta çiçeği iğne oyası yapılışı yaptık. Lavanta kesesi kanaviçe etamin şablonları hazırladık. Birçok yerde kullanabileceğiniz şahane şablonlar. Ve lavanta kesesi modelleri yaptık. Sıra geldi güzel bir life.

Lavanta Lif Modeli Yapılışı 1

Lavanta Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Daha sonra videolu olarak göreceğiz. Baharın bu güzel günlerinde sizlerle yine çiçekli lif modeli yapımı paylaşacağız. Bu sefer diğerlerinden farklı olarak çiçeğimiz lavanta olacak. Çok farklı ve hoş görünümüyle beğeneceğinizden hiç şüphem yok. Lavanta lif modeli yapılışına kısaca değinelim.

Lavanta Lif Modeli Yapılışı

 Modele 7 numara tığla alt zemin örerek başlıyoruz. Üst sıra fıstığımız 9 olduktan sonra her bir dilimi 5 fıstık kalana kadar eksiltiyoruz. Çiçek görünümü alan modelimize toplamda 18 adet lavanta örüyoruz ve 3’erli olarak demet yapıyoruz. Dilerseniz rengarenk de yapabilirsiniz. Biz modelimizde mor ve lila renklerini kullandık. Farklı bir renkle 3’lü olarak lavantalarımızı bağlıyoruz ve birde fiyonk yapıyoruz daha güzel görünmesi için. Bu lavanta demetlerini lifimizin her bir dilimine dikiyoruz. Modelin orta kısmına küçük bir çiçek yaparak dikiyoruz. Görüntü lavantalardan dolayı oldukça zengin olduğu için kenar oyasını sade tercih ediyoruz. Tekli fıstıklar yaparak modelin etrafını dolanıyoruz. Böylece modelimiz sonlanıyor. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler