Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşeden Köşeye Roket Battaniye Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinin en güzel en keyifli modellerinden biri. Köşeden köşeye örgü modelleri. C2C örgü modelleri. Bebek battaniyesi örgü modelleri, örgü runner modelleri, örgü yastık modelleri gibi birçok örgünün yapılışında kullanıyoruz. Bugün yine güzel bir battaniyenin tarifini hazırladık. Erkek bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Battaniye üzerinde bulunan renklerle istediğiniz gibi oynayabilir renk değişiklikleri yapabilirsiniz. Köşeden köşe roket battaniye yapılışı oyun halısı olarak da kullanılabilir. Köşeden köşeye örgü modellerinde farklı örgü modellerimizin yapılışı da var. Şimdi onlara değinelim. Daha sonra yeni modelimizin detaylarına geçeriz. Köşeden köşeye çiçekli battaniye yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden. Keyifle öreceğiniz, tek kişilik battaniye, yatak örtüsü olarak da kullanacağınız modellerden. Köşeden köşeye battaniye ise prenseslerin olduğu kızlara özel bir battaniye. Motifleri tek tek örebilir yastık veya süslemelerde kullanabilirsiniz. Diktiğiniz bir kıyafeti, bir tişörtü süslemek için kullanabilirsiniz. El örgü bebek battaniyeleri yine köşeden köşeye ördüğümüz lama desenli battaniyelerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi köşeden köşeye roket battaniye yapılışına geçelim.

Roket Desenli Battaniye Nasıl Örülür?

Annelerin çok seveceği çocuklarına keyifle öreceği bir battaniye modeli. Köşeden köşeye roket battaniye yapılışı hazırladık. Modelde % 100 polyester bir iplik kullanılmış. Siz beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. 5, 5 mm tığ ile örülmüş. Battaniyenin ölçüleri 99 cmlik bir kare.  437 m uzunluğunda bir ipten 4 adet beyaz, 2 adet yeşil, 1 er adet diğer renklerden kullanılmış. Köşeden köşeye örgü için normalde aşağıdaki gibi bir şema kullanacağız.

Köşeden Köşeye Roket Battaniye Yapılışı 1

Bu şemayı düz desensiz olarak istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Şimdi roket desenli şemamızı inceleyelim.

Köşeden Köşeye Roket Battaniye Yapılışı

Evet sıra geldi şema uygulandığında battaniyenin nasıl göründüğünü incelemeye. Köşeden köşeye roket battaniye yapılışı aşağıdaki gibi olacak.

Köşeden Köşeye Roket Battaniye Yapılışı 2

Köşeden Köşeye Roket Battaniye Yapılışı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-rocketship-crochet-baby-blanket/BRC0302-030360M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler