Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kilim Desenli Lif Modelleri Yapılışı

Lif modellerinden çok hoş bir örneğin yapılışını hazırladık. Kilim desenli lif modelleri yapılışı. Uzun lif modellerine yeni bir örnek hazırladık. Bu modelden çok güzel takım lif modelleri örebilirsiniz. Kilim desenli lif yapılışı için birçok renk düzenini kullanabilirsiniz. İç kısımda etnik desenli kilim modellerinden esinlenerek renk seçimlerini yapabilirsiniz. Kırmızılar, sarılar, yeşiller, turuncular… Hepsi aynı anda tek lifte toplanabilir. Kilimlerde öyle değil mi. Birbiri ile alakasız renkler en güzel modelleri oluşturuyor. En güzel desenler birbiri ile uyumsuz, zıt renklerin bir araya geldiği zamanda oluşan desenler değil mi. Netten araştırıp kilim modellerini inceleyebilir sonra en güzel renkleri belirleyip lif yapımını örmeye başlayabilirsiniz. Yıldız tekniği, fıstık tekniği gibi teknikleri kullanarak lifleri örebilirsiniz. Kilim desenli uzun lif ile başlayıp kare lif modelleri, kese lif modelleri ekleyerek şahane bir takım lif modelleriyle çeyizlik lif modellerini örebilirsiniz. Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı videoya geçiyoruz.

Kilim Desenli Lif Nasıl Örülür?

Yeşil ve krem renkleri kullanarak örülmüş uzun lif modellerine güzel bir tarif hazırladık. Lifim hem güzel olsun hem gösterişli olsun hem de kolay lif modellerinden olsun diyorsanız işte tam sizlere göre bir örnek. Farklı renk kombinasyonlarıyla da örebilirsiniz. Hatta yeşil kısımlarda renk kullanımı fazla olmadığı için daha önce ördüğünüz örgülerden kalan parça lif ipleriniz varsa az sonra paylaşacağımız modelde değerlendirebilirsiniz.

Kilim Desenli Lif Modelleri Yapılışı 1

Kilim desenli lif modelleri yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. İsterseniz uzun kısımlarına örgü halkalar, plastik halkalar ekleyebilirsiniz. Şimdi lifimiz nasıl örülüyor izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler