Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kendin Yap Bahçe Projeleri

Pratik bilgilerle devam ediyoruz. Sırada bahçecilik ile uğraşanlar için kendin yap bahçe projeleri hazırladık. Tabi hepimizin bahçesi yok. Eğer memleketinizde eviniz bahçeniz varsa, geniş balkonlarınız, teraslarınız varsa yada küçük balkonlarınız varsa sizler içinde çok güzel projelerin olduğu kendin yap bahçe projeleri hazırladık. Yine daha önce de farklı balkon bahçeciliğine değinmiştik. Organik bahçecilik fikirleri ile ilgileniyor organik tohumlar yetiştirip organik beslenmek istiyorsanız az sonra paylaşacağımız bahçe modellerine göz atabilirsiniz.

Soğan, sarımsak, domates, patlıcan, biber, karpuz… Bu sebzelerin, meyvelerin hepsini saksılarda da yetiştirebilirsiniz. Yükseltilmiş sebze yataklarda yetiştirebilirsiniz. Çuvallarda yetiştirebilirsiniz. Daha önce yükseltilmiş sebze yatak fikirlerinden bahsetmiştik. Bahçede sebze yetiştirmenin püf noktaları, saksıda sebze yetiştirmenin püf noktalarından bahsetmiştik. Şimdi kendin yap bahçe projelerine göz atalım.

Bahçe Düzenleme Örnekleri

Hepimizin bahçesi yok. Ya apartman önlerinde küçük alanlar var yada balkonlarımız var. Bugün hem bahçesi olanlar hem balkonu, terası olanlar için kendin yap bahçe projeleri örnekleri hazırladık. Damacanalar, pet şişeler, briketler, araba lastikleri, taşlar, kozalaklar ile değişik bahçe düzenlemeleri yapabilirsiniz. Atık malzemelerden bahçe süsleri yapabilirsiniz.

Az sonra paylaşacağımız örnekleri inceleyerek kendimiz çok daha ucuza mal ederek çok güzel bahçe düzenlemeleri, balkon düzenlemeleri yapabiliriz. Kendi sebzelerimizi, meyvelerimizi yetiştirebiliriz. O halde görsellere geçip kendin yap bahçe projelerini inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler