Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kazak Örnekleri ve Yapılışı

Yaz için süper bir model hazırladık. Kazak örnekleri ve yapılışı. Kolay bir modelden oluşuyor. Modelin nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak anlatacağız. Ajurlu örgü modellerini istediğiniz birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerinde, hırka modellerinde de çok güzel duruyor. Modelin yapılışı oldukça kolay. Bu kez kazak örnekleri ve yapılışlarında kullanıyoruz. Delikli örgüler yaz için çok iyi oluyor. Pamuklu ipler ve merserize iplerle örüldüğünde harika duruyor. Kazak modellerinden bahsedecek olursak biraz yine yaz için öreceğiniz başak örneği yapılışı ile de harika yazlık bluzlar örebilirsiniz. Salaş örgü kazak modelleri de hem rengi ile hemde modeli ile süper bir örnek. Şiş örgü kazak modelleri, tığ ile kazak modellerini yaz kış kullanabilirsiniz. Kazak örnekleri ve yapılışına geçiyoruz.

Kazak Örnekleri Örgü Modelleri

Kazak örnekleri ve yapılışı oldukça kolay bir model. Modelin küçük bir püf noktası var. Onu uyguladığınızda çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Asimetrik çok hoş bir kazak. Modelde % 77 pamuk, % 15 kaşmir yünü, % 8 poliamid bir iplik kullanılmış. 50 gramlık iplerden soluk mavi kullanılmış. Kazak için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Şemada kullanılan bedenler 34 – 36 beden. Parantez içinde olan bedenler ise 38 – 40, 42 – 44, 46- 48 bedenler. Cm olarak ölçüleri verilmiştir ona göre örebilirsiniz.

Kazak Örnekleri ve Yapılışı 1

 Şimdi örneğimizin nasıl yapıldığını görelim. Hemen örneğin püf noktasından bahsedelim. Püf noktası Son tura geldiğinizde 2 ilmek kaldığında şişe 1 kez ip dolayın. Tek ilmek kaldığında dolamayın.

Şimdi de kazak örnekleri ve yapılışının bittiğinde nasıl durduğunu inceleyelim.

Kazak Örnekleri ve Yapılışı

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler