Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Bulmaca Lif Yapımı

Yepyeni bir model daha. Artık ipleri değerlendirmek için güzel bir fikir. Kare bulmaca lif yapımı tarifi. Bulmaca lif yapımı için parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Parça ipleri kullanarak hem yeni bir kare lif modeli yapımı örmüş olur hemde iplerinizi değerlendirmiş olursunuz. Daha büyük örerek veya parça parça birleştirerek örgü paspas modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Lif modellerini bu şekilde birçok yerde kullanabilirsiniz. Uygun olan örnekleri battaniyeler, şallar, yelekler, paspaslar olarak değiştirip kullanabilirsiniz.

Bulmaca Lif Nasıl Yapılır?

Kare bulmaca lif yapımı  ikili fıstık tekniğiyle örülen çok hoş bir model. Modelimiz oldukça şık, kullanışlı ve de çok gösterişli bir model. Modelimizin yapımında 7 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılıyor. Modele ortadan 4 fıstık eninde 4 fıstık boyunda bir kare parça yaparak başlıyoruz. Yaptığımız bu kare parçanın her bir köşesinden 2 kat 3 erli fıstıktan oluşan küçük parçalar yapıyoruz. Dıştan bakılınca çarpı şeklini andıran bu şeklin etrafından farklı bir renkle bir kat ikili fıstık yapıyoruz. Bu çarpının boşta kalan kısımlarına da beyaz renkle 2 kat örüyoruz ve tüm boşlukları dolduruyoruz. Tekrar renk değiştirerek bir sıra ikili fıstık ördükten sonra kenar oyasına geçiyoruz. Kenar oyası için ikili fıstık yapıp kapatıp tepesine fıstıklar yapıyoruz. Her bir ikili fıstığın tepesine sırayla kullandığımız 3 renk fıstıklar yaparak modeli sonlandırıyoruz.

Kare Bulmaca Lif Yapımı

Kare Bulmaca Lif Yapımı 1

Güzel bir lifimiz oluyor. Hediyelik fikirler içinde oldukça şık bir örnek. Şimdi yapılışını ayrıntılı bir şekilde izleme zamanı.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler