Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haroşalı Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı

Yine örgülerinize çok yakışacak bir model daha. Yelpaze örgü modeli olarak geçiyor. Deniz kabuğu örgü modeli olarak geçiyor. Hangi ismi tercih edersiniz bilmiyorum. Biz yelpaze örgü modelini tercih ettik. Haraşo örgü modeli ile yapılan bir model. Sizlere içinde haroşa örgü nasıl örülür bulunan farklı modeller paylaştık. Haraşodan düğmeli bebek kazak modeli yapılışını anlattık. Ve yine içinde haraşo örgü modeli olan videolu çapraz bağlar örgü modeli yapılışını anlatmıştık. Tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz.

İki Renkli Yelpaze Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Haroşalı Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı

Şişe 14 ilmeğin katları ve kenar ilmeği için fazladan 2 ilmek atarak başlayalım. Modeli çıkartıp anlamak açısından ilk rengimizle 16 ilmek atarak başlayalım. İlk sıraya düz örgü örerek tamamlayalım. İkinci sıraya başlarken ikinci rengimizi ekleyelim ve sıra sonuna kadar ikinci renk ile düz örgü örelim. 3 sıra haraşo olacak şekilde ikinci renk ile örelim.

Şimdi ilk rengimizle devam ediyoruz. İkinci renk ile 9 ilmek düz örelim. Şimdi sıra sonuna kadar, sol şişten 3 haraşo sayalım. İkinci rengin başlangıç kısmındaki 3. haraşonun altından şişi geçirelim. Şişe ip dolayıp çekelim. Sonra sol şişteki ilk ilmeği düz olarak örelim. Az önce alttan battığımız yerden tekrar batıp şişe ip dolayıp geçelim. Sonra yine sol şişteki ilmeği örelim. Ve aynı işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 7 yaprak olacak. Sonra 8 ilmek düz olarak örelim.

Arka sıraya gelince ilk ilmeği düz olarak örelim. Daha sonra ipi arkaya geçirip iki ilmeği örmeden sol şişe alalım. Sonra iki ilmeği birlikte sağ şişe tekrar alalım. İki ilmeğin yani aldığımız iki ilmeğin ve 3. ilmeğin arasından şişi geçirelim. Yani şişi ilmeklerin içinden önden geçirerek ikisini birlikte örelim. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Sonraki ilmeği haraşo olarak örelim ve az önce yaptığımız işlemi 3 kez daha tekrar edelim.  Şimdi 7 ilmeği düz olarak örelim. Ve aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

İkinci renge geçip sırayı düz örgü olarak tamamlayalım. Aynı şekilde aynı renkli iplikle 3 sıra haraşo olacak şekilde örelim. Az önce yaptığımız yaprağı aralara denk gelecek şekilde yapalım.

Yelpaze örgü modelinin önden ve arkadan görünüşü.

Haroşalı Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı 1

Haroşalı Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı 2

Yelpaze örgü modeli yapılışı video :

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2015/05/shell-dip.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler