Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Çapraz Örgü Modeli Yapılışı

Şal modellerine, atkı modeline uygun bir örgü olan çapraz örgü modelini anlatacağım sizlere. Bu modeli hayal gücünüzü kullanarak öreceğiniz başka bir modelle birleştirerek örebilirsiniz. Mesela bir hırka kenarına, kol kısmına veya kaya kısmına örebilirsiniz. Tığ işi yelek modeli de örebilirsiniz. Güzel bir örgü modeli. Bu modelin ismini bilmiyorum. Yabancı bir sitede gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Bu modeli bilenler ve daha önce yapmış olanlarınız vardır. Model kolay bir model. Rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çapraz Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Videolu Çapraz Örgü Modeli Yapılışı

Şal olarak örmek istiyorsanız 100 ilmek atarak başlayabilirsiniz. İpinize uygun şişle örebilirsiniz. 100 ilmek attıktan sonra 3 sıra haroşa örgü modeli örelim. Daha önce sizlere haroşa örgü nasıl yapılır farklı bir model göstermiştik. Sizler tarafından çok istek alan bir modeldi.

3  sıra haraşo ördükten sonra 1 düz örgü örer gibi şişi ilmeğin içine geçiriyoruz  4 kez ip doluyoruz ve örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde 1 düz ör 3 ip dola olarak örüyoruz. Son ilmeği normal şekilde düz örüyoruz. Örgünün ters yüzüne geçtiğimizde ilk ilmeği boş olarak alıyoruz. Daha sonraki 6 ilmeğin baştaki ilmeklerini şişe örmeden alıyoruz. Şişte uzun olarak 8 ilmek olacak. Daha sonra sağdaki 4 ilmeği soldaki şişe alıyoruz. Diğer 4 ilmeğin üstünden atlatarak soldaki şişe geçiriyoruz. Daha sonra sağda kalan ilmekleri de sola alıp ters örgü olarak örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar örüyoruz.

Model karışık gelmiş olabilir arkadaşlar ama kolay bir model. Videolu anlatımlı örgü işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer bir sorun olursa sormaktan çekinmeyin. Mesaj ile ulaşabilirsiniz. Şimdiden örecek arkadaşlara kolay gelsin.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler