Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halka Motifli Bluz Yapılışı

Halka motifli bluz yapılışı papatyalı bir bluz hazırlıyoruz. Kolay ve şık bir örnek. Fotoğraflardaki adımları takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Motiflerin sayısını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Benzer motifle bebek battaniyesi örmüştük. Aynı modeli battaniye modeli olarak da örebilirsiniz. Güzel süveter modelleri olarak örebilirsiniz. Yelek modellerinde, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Bohem bluz yapılışı da çok güzel, örülmesi gereken bluz modellerinden. İspanyol kollu salaş bluz da yine yaza uygun çok güzel bir örnek. Hakla motifli bluz yapılışı yaz için çok şık bir örgü. Kışında süveter olarak kullanabilirsiniz. Etol şal modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz.

Yazlık Örgü Bluz Modelleri

Batik iplerle, ebruli iplerle örülebilecek çok güzel bir örnek. Halka motifli bluz yapılışı için pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Halka, tığ ve ipliğe ihtiyacımız olacak bu bluzun yapılışında.

Halkanın içine 24 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 21 zincir çekip sık iğne ile bir sonraki sık iğneye tutturuyoruz.

Halka Motifli Bluz Yapılışı 4

Motifimizin yarısını ördüğümüzde diğer motifin yapılışına geçiyoruz. Bütün olarak ilerleyen bir bluz.

Halka Motifli Bluz Yapılışı 6

Halka Motifli Bluz Yapılışı 5

Halka Motifli Bluz Yapılışı 7

Yarım motiflerin sayısını bedene geldiğimizde daha uzun, omuz kısımlarına geldiğimizde daha az motif örerek ilerliyoruz. Kendinize ölçerek ilerleyebilirsiniz.

Halka Motifli Bluz Yapılışı 2

Halka Motifli Bluz Yapılışı 3

Sarı papatyalar açacak bluzlarımız. Halka motifli bluz yapılışını sizlere adım adım fotoğraflarla anlatmaya çalıştık. Takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Bluz bittiğinde çok şık bluz örüyoruz.

Halka Motifli Bluz Yapılışı 1

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler