Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Halı kokusu nasıl giderilir birçoğumuzu ilgilendiriyor çünkü hepimiz evimize yeni halılar alırız ve bizim yaşamımızda büyük bir yere sahip olurlar. Hayatımızın çoğunun geçtiği salonlarda, odalarda halılar kendilerine yer bulurlar. Dolayısı ile yaşantımızdan çıkarmak oldukça zordur. Hal böyle olunca bizde halılardan memnun kalmak isteriz. Her hangi bir lekeyi, kokuyu halıda görmek istemeyiz. İşte bu yazımızda da halıdaki koku nasıl giderilir ona cevap arayacağız.

Yeni halı kokusu nasıl gider. Yeni halıların kendine has bir kokusu vardır. Bazen havalandırmak kokunun gitmesi için yetmeyebilir. Bazen çocuklarınız, siz, eşiniz veya gelen misafirleriniz yanlışlıkla halının üzerine bir şeyler döker. Bu halı kokusu nasıl çıkar diye düşünmeye başlarsınız.

 

Halı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Aslında en güzel yöntem halıya bakım yapmak. Halıyı senede bir defa yıkamak. Eğer kendiniz yıkayamıyorsanız yıkatmaya vermelisiniz. Yaz aylarında yıkatmaya verildiğinde 3-4 gün içinde geliyor. Kışın biraz süre bir hafta 10 gün gibi uzayabiliyor. Yılda bir kez yıkattığımızda halı kokusu azalır. Maalesef halının kokusu tamamen giderilemez ama hafifletilebilir.

Evimizde maalesef hava kirliliği var. Ne kadar temizlesek de hava kirliliğini yenemiyoruz. Kalıcı oluyor. Bu kokular halının kokmasına da neden olabiliyor.

Halı kokusunu gidermek için karbonat mucizesine bir göz atmak lazım. Karbonat bir çok şeye iyi geliyor. Halının üzerine biraz karbonat döküp en az yarım saat bekleyelim. Daha sonra elektrik süpürgesi ile süpürelim. Halıdaki kokunun gittiğini göreceksiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler