Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle muhteşem bir model anlatımı hazırladık. Eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışı. Bebek örgülerinde, örgü hırka modelleri, kazaklar, yelekler, süveterler örebilirsiniz. Erkek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Model görüntü itibari ile zor gibi duruyor. Ama adımları takip ettiğinizde kolayca öreceğinizi göreceksiniz. Düz örgü ve haraşo örgü modeli ile desenler oluşturuluyor.

Örgü modelleri ve yapılışlarında daha çok örnek paylaşımında bulunuyoruz. Daha sonra bu örnekleri dilediğimiz örgülerde kullanıyoruz. Mesela bu modeli farklı iplerle biraz kalın iplerle örgü paspaslar hatta örgü puf modellerinde kullanabilirsiniz. Eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışında büyük dörtgenleri kullanıyoruz. Daha minik dörtgenlerle örgüler örmek isterseniz minik eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışını inceleyebilirsiniz. Örgü modellerinde önceki içeriklerden tüm paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Eşkenar Dörtgenler Modeli Nasıl Örülür?

Duruşu çok hoş görünen zor gibi duran ama kolay örgülerden bir model. Düz örgüleri, ters örgleri, haraşoları kullanarak ördüğümüz asimetrit dörtgenlerin bir arada olduğu örneklerden. Kazaklar, bebek battaniyesi, süveterler, puflar, yelekler öreceğimiz bir örnek. Çeşit çeşit iplerle çok güzel modeller tasarlayabilirsiniz.

Eşkenar Dörtgenler Örgü Modeli Yapılışı

Bebe yünleriyle örülmüş örneğin tamamlanmış halini yukarıda görüyoruz. Direk lastik olmadan örneğe başlayabilirsiniz. Hafif dalgalı, hafif içinde ajurların bulunduğu desenden oluşuyor. İlmek sayısını 30 ve katları +2 kenar ilmeği ekleyerek yapabilirsiniz. Son olarak videoya geçip eşkenar dörtgenler örgü modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler