Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elma Boyunluk Yapılışı

Evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz harika bir proje daha. Kırmızı rengi ve elmayı andıran görüntüsü ile elma boyunluk yapılışını sizlerle paylaşacağız. Elma boyunluk yapılışı için kullandığımız renkler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Yeşil elmalar örebilirsiniz. Veya elinizde hangi renkler varsa onları kullanabilirsiniz. Boyunluk modelleri bana atkı modellerinden daha kullanışlı geliyor. Atkılar, boyunluklar kışın en çok kullanılan çeşit çeşit örnekleri olan en güzel aksesuarlardan biri. Videolu iki renkli selanik boyunluk yapımını kendiniz ve sevdikleriniz için örebilirsiniz. Pirinç örgü modelinden, şiş örgü modellerinden, tunus işi örgü modellerinden boyunluklar örebilirsiniz. Düz örgü ile boyunluklar örüp üzerine işlemeler yapabilirsiniz. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışını herkes için örebilirsiniz. Kullanılan örneği farklı örgü örneklerinizde de kullanabilirsiniz. Birazdan yapılışını paylaşacağımız model kolay bir model. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Tarifini sizlere elimizden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Umarım beğenirsiniz.

Boyunluk Modelleri ve Yapılışı

Elma boyunluk yapılışı için 3 farklı renkte iplik kullandık. Elmalarımız kırmızı olacak. Açık mavi ve koyu mavi diğer renklerimiz. Boyunluğun sayıları 3 ve katları olacak şekilde zincir çekerek başlayabilirsiniz. Mesela 210 zincir çekebilirsiniz. Modelde zincir sayısı 210. Zincirimizi çekip halka oluşturduktan sonra tüm zincirlerin üzerine 2 tur tekli trabzan yapalım. Daha sonra kırmızı renge geçelim. 3. tekli trabzan üzerine aynı yere 4 tekli trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Elmalarımız oluşmaya başladı. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Tur başına 1 elma yaptıktan sonra 3. sık iğne üzerine gelip arada 1  zincir çekerek  tekrar 1 elma yapıyoruz.

Elma Boyunluk Yapılışı

Sonra diğer rengimize geçiyoruz. Ve V trabzan yapıyoruz. Yani elmaların üzerinde aynı yere 1 zincir , 1 trabzan, 1 zincir yapıyoruz. Arada zincir çekmeden diğer elma üzerine geliyoruz.

Elma Boyunluk Yapılışı 5

Bu işlemleri istediğimiz boyutlara gelene kadar tekrar ediyoruz. Ve boyunluğumuz ortaya çıkıyor.

Elma Boyunluk Yapılışı 2

Elma Boyunluk Yapılışı 1

Elma Boyunluk Yapılışı 3

Elma Boyunluk Yapılışı 4

Kaynak : http://www.bymiekk.nl/2014/10/diy-appelsjaal-haken.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler