Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Yapımı Aplike

Birçok yerde kullanacağınız çok güzel bir çalışma. El yapımı aplikeyi bebek örgü modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Diktiğiniz çanta modellerini süslemede kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi süslemede kullanabilirsiniz. Aplike havlu modellerine kullanabilirsiniz. El nakışı modelleri ile birlikte aplike yapıyoruz. Ve dilediğimiz çalışmada kullanıyoruz. Örgü aplike modellerinden sizlere zaman zaman bahsediyoruz. Sanırım kumaş aplike yapılışından ilk defa bahsediyoruz. Yaptığınız dikiş projelerinde el yapımı aplikeyi kullanabilirsiniz. El nakışı zincir işi tekniği ile birleştirebilirsiniz. Yani kısaca her yerde kullanabilirsiniz. İsterseniz nasıl yapıldığına geçelim. Bizde yapılışını anlatması dilediğiniz yerde kullanması sizden.

Aplike Nasıl Yapılır?

El yapımı aplike tekniğini birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Renkli keçelerle yapılan çalışmalarda kullanabilirsiniz. Eski kotları değerlendirmek için kullandığınız çanta modellerinde ve diğer çalışmalarınızda süsleme olarak kullanabilirsiniz. Önce deseni belirlemek gerekiyor. Sonra şablonlarını kalıplarını oluşturmak. Daha sonra malzemeleri hazırlamak. Çiçek için renkli pamuklu kumaş, nakış iplikleri, makas, yapraklar için keçe kullanıyoruz.

El Yapımı Aplike 2

Malzemeleri hazırladıkdan sonra ister havlu, ister battaniye, ister çanta, ister bebek örgülerine çiçeğimizi işlemeye başlayalım. Önce çiçeği yapalım.

El Yapımı Aplike 3

Ve sıra yaprağa geldi.

El Yapımı Aplike 4

İki tane yaprak yaptıktan sonra çiçeğin etrafına makine dikişi ile bir çiçek daha yapalım.

El Yapımı Aplike 1

Çiçeğimizin ortasını da yaptık mı tamamdır. Çok güzel oldu. Basit ama güzel. Her yerde kullanılabilir.

El Yapımı Aplike

Kaynak : https://www.thesprucecrafts.com/replacing-fill-stitches-with-applique-3573393

Benzer İçerikler
1 thoughts on “El Yapımı Aplike”
  1. luz oceguera dedi ki:

    thank you nice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler