Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Nakışı Zincir İşi Tekniği

El nakışı modelleri ile devam ediyoruz. El nakışı zincir işi tekniğini birçok yerde kullanabilirsiniz. Bir çanta süslemede kullanabilirsiniz. Zincir işi havlu modellerinde kullanabilirsiniz. Kıyafet süslemede, örgü süsleme sanatında kullanabilirsiniz. El yapımı etamin pano modelleri yapabilirsiniz. Bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Hırka ördüğünüzde, bebek yelek modellerini, şal modelleri, panço modellerini süsleyebilirsiniz. En güzel el işleri modellerinizi el nakışları ile süsleyebilirsiniz. Birçok tekniğin yapılışını sizlerle resimli olarak paylaşacağız. Sizde istediğiniz yerde rahatlıkla kullanabileceksiniz.  Kanaviçe etamin örnekleri ile birleştirebilirsiniz. Kenar süslemeleri yapabilirsiniz. Zincir işi tekniği el nakışı modellerinin en temel tekniklerinden biridir. Birçok şekli oluşturabilirsiniz. Temel zincir dikişi öğrendikten sonra diğer zincir dikiş ile yapılan teknikleri de öğrenebilir kolaylıkla yapabilirsiniz. O teknikler de çok kolay. Yapmak için resmini görmeniz yeterli olacaktır. Hemen yapabilirsiniz.

Zincir İşi Nasıl Yapılır?

El nakışı zincir işi tekniği nasıl yapılır birazdan resimli olarak paylaşacağız. Zincir işi tekniğiniz önce şemasını görelim.

El Nakışı Zincir İşi Tekniği

İğneyi başlangıç noktasından kumaşın altından üste doğru çıkarıyoruz. İğneyi tekrar başlangıç noktasına yerleştiriyoruz. Ve gitmek istediğimiz uzaklığa iğneyi alttan batırıp çekmeye başlıyoruz. İpi çekiyoruz ama hepsini değil. Yani iğne ipin içinde kalıyor. Ve hepsini çektiğimizde ilk zincirimiz oluşuyor.

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak 1

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak 2

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak 3

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak 4

El Nakışı Zincir İşi Tekniği-kaynaktaki fotolar alınacak 5

El Nakışı Zincir İşi Tekniği 1

Zincir işi tekniğini birçok çalışmada kullanabilirsiniz. Yapılışını şemalı olarak gördük. Şimdi de nasıl yapıldığını videolu olarak izleyelim. Sizde çok güzel şeyler yapabileceğiniz kolay ve harika bir teknik olduğunu göreceksiniz.

Kaynak : https://sublimestitching.com/pages/how-to-chain-stitch

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler