Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı

İstediğiniz şiş örgü modeli ile yapabileceğiniz düğmeli hırka yapılışı var sırada. Erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışları. Şemalı anlatımla ve saç örgü burgu modeli ile yapılan bir hırka. Düğmeli erkek hırka yapılışı çok şık spor bir model. Her yaşa göre örebileceğiniz bir örnek. Yine istediğiniz renklerle örebileceğiniz bir hırka. Saç örgüler, kılçık örgü modeli, burgular, haraşo örgü modeli, pirinç örgü modeli, hasır örgü modeli gibi birçok modelle uyarlayabileceğiniz bir örnek. Çocuklarınızın, eşinizin sevdiği renklerle örebilirsiniz. Yünlü iplerle, akrilik iplerle örebilirsiniz. Erkek örgü hırka yapılışı için fermuarda kullanabilirsiniz. Ön kısmı V sizler farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Erkek örgü hırka modelleri ve açıklamalı yapılışı için hem ip hem de renk seçeneği oldukça fazla. Beğendiğiniz markaların beğendiğiniz ipleri ile örebilirsiniz. Örgü erkek örgü hırka yapımı şemalı anlatımı kullanarak ve farklı örgüleri kullanarak hırkalar, kazaklar örebilirsiniz.

Düğmeli Hırka Nasıl Örülür?

Şemada XS bedenden 5XL bedene kadar anlatımı verilen çok güzel bir örnek. İlk renk XS son renk ise 5XL nin cm ölçüleri. Lastik kısmı 4 mm şişle diğer kısımlar 5 mm şişle örülmüş. Sizde bu ölçülere uygun iplerle örebilirsiniz. Kaynak kısmında bulunan linkten yine ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı

Hırkanın şeması yukarıdaki gibi. Cm ölçüleri renklerle her beden için belirtilmekte. Düz örgü arada ters örgü ve yine burgularla yapılmış bir hırka. Önce şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl örülür onu izleyelim. Daha sonra hırkanın son haline göz atarız.

Sıra geldi düğmeli erkek hırka yapılışının son haline bakmaya.

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 1

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 2

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 3

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 4

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 5

Düğmeli Erkek Hırka Yapılışı 6

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-hey-handsome-knit-cardigan

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler