Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deprem Sonrasında Yapılacaklar

6 Şubat 2023 tarihinde korkunç bir gerçekle tekrar yüzleştik. Kahramanmaraş Pazarcık‘ta 7,7 büyüklüğünde bir deprem oldu. 9 saat sonra yine Kahramanmaraş Elbistan‘da 7,6 lık bir deprem yaşadık. Başta Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Adana başta olmaz üzere 10 ilimizi vurdu. Tüm ülkemizi etkiledi. Kayıplarımız hepimizi çok üzdü. Tüm Türkiye birlik oldu depremden etkilenen şehirlerimiz için yardımlaşma seferberliği başlattı. Hepimizin kalbi orada atıyor. Kış şartları, hava şartları durumu daha da zorlaştırıyor.

Paragrafımıza korkunç gerçekle yüzleştik demiştik. Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu artık kabul etmeli ve ona göre binalar inşa etmeliyiz. Tedbirleri ona göre almalıyız. Ailecek kendimizi eğitmeli, geliştirmeliyiz. Deprem anında yapılması gerekenleri evde ve okullarda sık sık tekrar ederek tatbikatlar yapmalıyız. Deprem çantasını hazırlamalıyız. Deprem çantasında neler bulunur daha önce bahsetmiştik. Deprem anında neler yapılmalı, deprem çantası ne kadar önemli ise deprem sonrasında yapılacaklarda o kadar önemli. Bize 2 güzel video ile deprem sonrası yapılacakları anlatıyor. Gelin öğrenelim.

Deprem Sonrasında Yapılması Gerekenler

Artık deprem kuşağında yaşadığımızı kabul etmenin vakti geldi de geçiyor bile. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük deprem atlattık. Asrın felaketi olarak nitelendiriliyor. 500 yılda bir 1000 yılda bir olacak depremi ne yazık ki çok acı bir şekilde tecrübe ettik. Umarım hepimiz dersler çıkarmış ve gerekli tedbirleri almaya başlamışızdır.

Deprem Sonrasında Yapılacaklar

İlk olarak kendi ailemizden başlayarak deprem bilincini oluşturmalıyız. Bu yüzden son günlerde deprem ile ilgili içeriklere yer verdik. Deprem çantası, deprem anında yapılması gerekenlerden bahsettik. Bugünde depremi atlattıktan sonra neler yapmalıyız ondan bahsedeceğiz. Videolara geçelim ve deprem sonrasında yapılacakları öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler