Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Küçülen Kıyafetler Eski Haline Nasıl Gelir?

Yıkanınca çeken kumaşlar, küçülen yün kazaklar… Hepsine son. Çamaşır makinesini yanlış programa ayarlayıp yıkama yaptınız ve kıyafetleriniz mi küçüldü. Korkmayın. Artık çözümü var. Eski haline getirebiliriz. Küçülen yün kazaklar nasıl eski haline gelir birazdan öğreneceğiz. Pratik bilgilerde bugün küçülen kıyafetler eski haline nasıl gelir var. Eğer kıyafetlerimizi yanlış programda yıkadıysak ve küçüldüyse çözümünü birlikte arıyoruz. Daha önceki pratik bilgilerimizde çamaşır makinesine neden ıslak mendil atmalıyız öğrenmiştik. Kot pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır paylaştığımız diğer konular arasında. Şimdiki konumuz ise küçülen kıyafetleri büyütme.  Daralan küçülen giyim nasıl tamir edilir öğrenelim.

Kıyafet Nasıl Büyütülür?

En sevdiğiniz kıyafetleri yanlış programda yıkayıp küçülmelerine neden olduysak bu durum canımızı sıkar, bizi üzer. Bu gibi durumlarda genelde seçenekler bellidir. Geri dönüşüm olarak kullanmak, paspas yapmak yada eski haline geri döndürmek. Kıyafetleri eski haline getirmek için mükemmel bir önerimiz var.

Küçülen Kıyafetler Nasıl Eski Haline Gelir?

Küçülen elbiseleri artık atmayacağız. Geri dönüşümde veya paspas olarak kullanmayacağız. Hazır mısınız? Küçülen kıyafetler eski haline nasıl gelir öğrenelim. Küçülme işlemini geri almak için birkaç malzemeye ihtiyacımız olacak. Havlu, saç kremi, elbise askısı. Malzemeler hazırsa o halde yapmamız gereken adımları sıralamaya başlayalım.

Bir leğeni, kovayı veya lavaboyu soğuk su ile dolduralım. Bol miktarda saç kremi ekleyelim. Küçülmüş kıyafetleri 10 – 15 dakika suda bekletelim. Böylece küçülen kıyafet iyice saç kremini içine çekecektir.

Küçülen Kıyafetler Nasıl Eski Haline Gelir? 1

Leğendeki suyu dökelim. Kıyafeti sıkalım lakin fazla su sıkmamaya çalışalım. Durulama yapmayın. Kıyafetimizi bir havlu üzerine yerleştirelim. Havlu fazla suyu emecektir. Havlu üzerine yerleştirdiğimizde hem havlunun hem de kıyafetin düz olduğundan emin olalım. Elbise askısına asıp kıyafeti kuruması için bekleyelim. Tüm işlem bu kadar. Elbiselerimiz eski haline dönecektir.

Küçülen Kıyafetler Nasıl Eski Haline Gelir? 2

Kaynak : https://bilgecafe.com/kiyafetlerinizi-yanlis-programda-yikadiniz-ve-kuculdu-mu-korkmayin-artik-cozumu-var/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler