Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Lif Modelleri Yapımı

Farklı bir örgü olarak tasarlanmış ama lif modelleri olarak örüldüğünde çok güzel duracak bir örnek hazırladık. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı anlatımlı modelde parça ipleri kullanabilirsiniz. Tığla yapılan anlatımlı lif modellerinden renkli yuvarlak ördüğümüz örneklerden. Değişik lif modelleri yapımı için istediğiniz renk düzenini seçebilirsiniz. Model o kadar güzel ki tek renkle bile şahane durur. Orta kısmında çiçekleri kenarında dilimleri olan bir lif. Lif modellerinden kasnağın orta kısmında kullandığımız çiçekleri kartondan kasnak yaparak yapıyoruz. Dilerseniz çiçekleri örgü şal modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Lif modelleri örülüşü motiflerle, dilimlerle hazırlandığı için motifli lif modeli yapılışı açıklamalı örneklerden diyebiliriz. Şimdi videolu anlatımla değişik lif modelleri yapımına geçelim.

Yeni Lif Modelleri Yapılışı

Sarı, kırmızı, pembe ve mavi renklerle örülmüş yeni bir lif modeli. Ortasında incili çiçekli çok güzel bir örnek. Farklı iplerle farklı tasarımlarda da kullanabilirsiniz. Mesela tek renk iplerle kalın iplerle örerek tabi renkli olarak da örebiliriz örgü paspas modelleri yapabiliriz. Kartondan kasnağı daha büyük yaparak orta kısımdaki çiçeklerin boyutlarını büyütmemiz lazım paspas olarak örersek. Örgü amerikan servis modelleri olarak da örülebilir.

lif

Lif modeli bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Güzel görünüyor değil mi. Kendimiz ördüğümüzde çok daha güzel olacak. Hadi şimdi yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler