Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı

İstediğiniz şekilde şekillendirebileceğiniz bir battaniye. Çok değişik bir örnek anlatımı daha. Bu modeli belki nette gezinirken görmüş olabilirsiniz. Ama yapılışını görmemişsinizdir. Yine ilk defa bizde göreceğiniz modellerden. Aynı teknikle örülmüş birkaç model uygulaması daha göstereceğiz. Dalgalı kare battaniye yapılışını şemasını sizlere vereceğiz. Sizde beğendiğiniz şekillerde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi , örgü yatak örtüsü modelleri olarak örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri dalgalı kare battaniye yapılışının tur sayılarını istediğiniz gibi artırarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Birçok battaniye modeli için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. En sevilen, en beğenilen örneklerin tarifi için ziyaret adresi mimuu.com. Çok sorulan modellerin yapılışını yıldız popcorn büyük motif yapılışı gibi değişik modellerin yapılışını parçalı örgü battaniye yapımı gibi ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dalgalı Kare Battaniye Nasıl Yapılır?

Dalgalı kare battaniye yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. İngilizce versiyonunu ise pdf formatında bulabilirsiniz yazının içinde. Motif olarak önce ortadaki motifleri örüyoruz. Daha sonra kenar kısımlarını istediğiniz büyüklüğe göre tur sayısı yaparak artırarak örüyoruz. Her zaman olduğu gibi önce şemalar ile başlayalım.

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı 19

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı 20

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı 2

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı 4

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı 3

Hemen altta battaniyenin yapılışını ingilizce olarak bulabilirsiniz.

dalgalı kare battaniye yapılışı pdf

Önce büyük motif. Daha sonra kenarlarına küçük motifler. Ve en son dış kenar çevre örülüyor. İstediğiniz büyüklüğe göre artırabilirsiniz. Çok şık duruyor. Çeşitli şekillerde örülmüş örneklerini görelim şimdi.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/square-and-ripple-blanket

Benzer İçerikler
One thought on “Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı”
  1. Wânia dedi ki:

    Amei!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler