Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dalgalı Bebek Battaniyesi

Merhaba arkadaşlar. Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir model daha yayınlıyoruz sizlere. Zikzak bebek battaniyesinin bir benzeri. Anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi modeli. Daha öncede sizlere farklı bulduğumuz bebek battaniyesi modelleri paylaşmıştık. Zikzak dalgalı bebek battaniyesi bunlardan sadece biri. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin.

Dalgalı Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

İstediğimiz uzunlukta örmek istediğimiz zincir sayısından 13 zincir daha fazla çekelim. Daha sonra zincirin üzerine 3 zincirden itibaren 6 sık iğne yapalım. Daha sonra yanından devam ederek 6 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim. Sıra sonunda son ilmeğe iki kez batıp 6 trabzan yaparak bitirelim.

Dalgalı Bebek Battaniyesi

Bu turda dönüp 3 zincir çekelim ve yanından devam ederek 5 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yerden başlayarak önden ve içten batarak 5 sık iğne yapalım. Daha sonra hiç zincir çekemeden 2 sık iğne atlayalım. Ve 6 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Dalgalı Bebek Battaniyesi 1

İpliğimizin rengini değiştirelim. Biraz önce yaptığımız işlemi yapalım. Sık iğneler üzerine trabzan, trabzanlar üzerine sık iğne. Resimde görüldüğü gibi.

Dalgalı Bebek Battaniyesi 2

Aynı renkli iplikle devam ederek bir sıra daha resimdeki gibi örüyoruz.

Dalgalı Bebek Battaniyesi 3

İstediğimiz uzunluğa ulaşıncaya kadar turları tekrar ederek örüyoruz. Tek renkli iplik ile ördüğümüzde ipi koparmadan devam edebiliriz. Renkli örmek istediğimizde istediğiniz sayıda renk tekrarı yaptıktan sonra kopartıp yeni bir renge geçebilirsiniz. Açıklamanın orjinal haline buradan ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dalgalı Bebek Battaniyesi 4

Dalgalı Bebek Battaniyesi 5

Dalgalı Bebek Battaniyesi 6

Dalgalı Bebek Battaniyesi 7

Dalgalı Bebek Battaniyesi 8

Benzer İçerikler
5 thoughts on “Dalgalı Bebek Battaniyesi”
 1. hava dedi ki:

  Merhaba
  Bu battaniyeyi yapmak istiyorum ama anlamadığım sık iğne üzerine sık iğne trabzan üzerine trabzan mı yoksa değişimli mi ? Anlatımda bir farklılık var . :)

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Havva Hanım. Battaniyeye başlarken zincir çekip 1. sırada sıra sonuna kadar 6 sık iğne 6 trabzan yaparak örüyorsunuz. Bundan sonraki turlarda yani trabzan yaptığınız kısma sık iğne , sık iğne yaptığınız kısma trabzan yaparak örmeye devam ediyorsunuz.

   1. hava dedi ki:

    Teşekkürler :) :) :)

    1. hava dedi ki:

     Battaniyeme başladım Melek Hanım size minnettarım. Uzun zamandır değişik ve renkli bir örnek arıyordum.
     Siteniz harika <3

     1. Melek dedi ki:

      Kolay gelsin Havva Hanım. Takıldığınız bir nokta olursa tekrar sorabilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler