Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çok Güzel Şal Modelleri

Sizlere şal modelleri, dantel havlu kenarı modelleri olarak yapabileceğiniz çok amaçlı bir örneğin yapılışını hazırladık. Dantel örnekleri olarak örüp tur sayısını az yaparak havlu kenarı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yada daha büyük yaparak şal örnekleri olarak örebilirsiniz. Örgü modelleri çok amaçlı çor güzel bir örnek. Yine şala veya havlu kenarına 2 farklı kenar şeridi ile başlayabilirsiniz. Her iki şekilde de duruşunu hazırladık. Çok güzel şal modelleri örebilirsiniz bu örnek ile. Tarifine geçelim mi. Hazırsanız başlıyoruz.

Üçgen Örgü Şal Modelleri ve Yapılışı

Çok güzel şal modelleri yapılışı var sırada. Modelin yapılışını ister zincirli kemer çalışabilirsiniz,  isterseniz balık sırtı yaka kısmı sizlerin kararı olsun. Tığ işi olarak dantel ve bir çok örgüye kullanabiliriz. Örneğimizin yapılışı için  10 zincir çekerek yuvarlak oluşturalım ve tığ üstü almadan 4 tığ üstsüz batalım. 6 zincir çekerek 1 trabzan yapıp 4 zincir ile pırpır yapalım ve 5 pırpır ile bitirelim. 6 zincir çekip yuvarlak yaptığımız zincire sabitleyelim tığ üstü almadan 4 kere batalım ve kemer örelim dönünce yine eğer zincirli kemer ise 2 sıra zincirler yaparak motifi oluşturalım. Tekrar 10 zincir çekerek yuvarlak oluşturup 4 kere tığ üstü almadan batarak 6 zincir çekip 2 pırpır yapalım. Yine 10 zincir çekip yuvarlak oluşturup 4 ilmek almadan batarak 6 pırpır yapıp 6 zincir ile yuvarlağa sabitleyelim ve yarım kalan motifimizi tamamlayarak yine kemer kısmını örelim. Modelimize bu şekilde devam edelim.

Çok Güzel Şal Modelleri

Çok Güzel Şal Modelleri 1

Çok Güzel Şal Modelleri 2

Modelimizin duruşunu gördük. Şimdi de videolu yapılışını izlemeye geldi sıra. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler