Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası modellerinden çok zarif bir örnek anlatımı var sırada. İğne oyası ağır modellerden. Çiçek motifli iğne oyası yapılışı yazmalara, havlulara, namaz örtülerine uygulayacağınız örneklerden. İğne oyası modellerinde özellikle çeyizlik iğne oyaları yapacaksak ağır örnekleri, görülmemiş modelleri seçiyoruz. Çünkü iğne oyalarından çok fazla yapmıyoruz. Sayısı belli oluyor. O yüzden de ağır, gösterişli, zarif örnekleri seçiyoruz. Çiçek motifli iğne oyası yapılışı çeyiz için seçeceğiniz modeller arasında yer alıyor. Seçtiğimiz motifli iğne oyası yapımı, sıralı iğne oyası modelleri, tek renk iğne oyası modelleri gibi oyalarımızı yazmalarımıza, havlularımıza uyguluyoruz. İğne oyası havlu kenarı modeli çok hoş bir örnek mesela. Namaz örtüsü ve iğne oyaları havlularda kullanabileceğiniz yıldız çiçeği örneklerden. İğne oyası dağlarla birlikte yapıyoruz. Dağlar arasına motifi ekliyoruz. Az sonra yapacağımız modeli iğne oyası yaprak yapımıyla birlikte kullandığımız gibi dağlarla birlikte de kullanabilirsiniz. Şimdi videolu yapılışıyla yeni modelin nasıl yapıldığına geçelim.

Çiçek Motifli İğne Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyasından hepimizin çok beğeneceği bir örnek yapılışı. Yazmalarda veya diğer kumaşların kenarlarında kullanabileceğimiz bir örnek. Dilediğiniz renklerle, dilediğiniz renk yazmalarınızda uygulayabilirsiniz. Kibar iğne oyası modelleri çeyizlerinize, yazmalarınıza çok yakışacak. Videoda siyah yazmaya uyarlanmış halini göreceğiz. Ama bence beyaz, kırmızı, sarı gibi birçok renkte desenli veya düz fark etmez uygulanabilir.

Çiçek Motifli İğne Oyası Yapılışı

Çiçek motifini yapıp birçok farklı iğne oyasıyla birleştirerek kullanabiliriz. Şimdi çiçek motifli iğne oyası yapılışı bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Çiçek Motifli İğne Oyası Yapılışı 2

Çiçek Motifli İğne Oyası Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Eminim nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz. Eğer ipleriniz, iğneleriniz hazırsa hemen modelin anlatımına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler