Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı

Örgü şal modelleri ve yapılışlarında bugün modeliyle rengiyle içimizi ısıtacak bir model hazırladık. Atım adım resimlerle veya şemayla yapılışını inceleyeceğiz. Tığ işi şal modeli ortadan başlıyor dışa doğru büyüyerek ilerliyor. Bu yüzden tur sayısını, şalın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Uzun renk geçişli kek ipleri kullanıyoruz. Tabi tek renk veya elinizde olan iplerle belirli turlarda renk değiştirerek örebilirsiniz. Cennet kuşları örgü şal yapılışı daire şallardan. Yarım daire olarak örüyoruz. Hatta bu modeli tam daire olarak örgü paspas modelleri, dantel örnekleri olarak da kullanabilirsiniz.

Örgü şal modellerinde omuzlarımızı tam kapatan yarım daire modellerden bahsettik. Mesela yeni örgü şal modeli yapılışı çok şık yarım dairelerden fıstıklarla ördüğümüz şallardan. Tunus işi şal yapılışı yine dilim dilim duran yarım daire el örgüsü şal modellerinden. Hazırsanız tüm detaylarıyla cennet kuşları örgü şal yapılışını öğrenelim.

Cennet Kuşları Şal Nasıl Örülür?

Yarım daire durduğu için omuzlarda kanatları andırdığı için sanırım ismini cennet kuşları koymuşlar. Rengi de kuşlara yakışacak güzellikte. Örgü mandala modellerini andıran şalda renklerle istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Şalda kullanılan desenler kuş tüylerini andırıyor. Şal boynunuza dolanacak, tam saracak ve düşmeden omuzlarınızda duracak.

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 6

Şal için 4 katlı iplerden 920 m kullanılmış. 3 mm tığlarla örebilirsiniz. İlk olarak şemaları vermek istiyorum. Bu arada cennet kuşları örgü şal yapılışının detaylı anlatımına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 16

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 17

Şemaları incelediğimize göre şalın küçük detaylarının nasıl örüldüğünü görelim. Daha sonra bitmiş haline göz atarız. Kaynak kısmında bulunan linki de incelemeyi unutmayın. Fotoğraflı ve detaylı yapılışını bulabilirsiniz.

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 19

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 15

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 2

Cennet Kuşları Örgü Şal Yapılışı 11

Kaynak : https://www.suviscrochet.com/post/birds-of-paradise-shawl

https://www.suviscrochet.com/post/birds-of-paradise-shawl-diagrams

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler