Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebeklere Bere Modelleri

Harika bir model. Ölçülere 18 aylık bebekler için uygun. Bere modellerinin ilmeklerini ayarlayarak bebek örgü modellerinde ve yetişkin örgülerinde kullanabilirsiniz. Bebek şapka modellerinin yapılışını sizlere dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Şiş örgü modelleri ile bere ördüğümüzde tepe noktasına kürk, püskül, ponponlar kullanmıştık. Şimdi de farklı bir teknikle fiyonklu bir bere örüyoruz. Ördüğünüz tüm şapka modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Kolay bir model. Bebeklere bere modellerinin güzel yapan tepe kısmındaki fiyonk. Hadi şapkanın detaylarına göz atalım.

En Son Bere Modelleri

Bebeklere bere modelleri 18 aylık bebekler için uygun. Siz ilmek sayısını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Şapka 49 – 52 cm baş ölçüleri için uygun. Bebeğiniz bu ölçülere uyuyorsa rahatlıkla örebilirsiniz. Unutmayalım ki kullanacağımız ip ve şişe göre ölçüler değişecektir. Kullanacağınız iplerde ilmek sayısı ve cm ölçülerine dikkat etmeyi ihmal etmeyelim.

bebeklere bere modellerini 44 ilmek atarak başlıyoruz. Dairesel şekilde başlanmış ama siz düzde örebilirsiniz. Önden düz örgü arkadan ters örgü olarak örüyoruz düz olarak dikişli ördüğümüzde. Şişe 44 ilmek attıktan sonra 1 düz 1 ters olarak 6 tur lastik örelim. Sonra 12 cm düz örmeye devam ediyoruz. Bu aşamadan sonra eksiltmelere başlıyoruz. 1. eksiltme 7 düz, 2 ilmeği birlikte kes olarak devam ediyor. 1 sıra örüyoruz. Ve 5 düz, kes olarak devam ediyoruz. Tekrar 1 sıra örüyoruz. Bu kez 3 düz örgü 1 kes olarak örüyoruz. 1 sıra örüyoruz. 1 ör 1 kes olarak devam ediyoruz. 1 sıra örüyoruz. Son turda sıra sonuna kadar 2 ilmek birlikte ör şeklinde devam ediyoruz. Kalan 6 ilmeği toplayıp bitiriyoruz.

Bebeklere Bere Modelleri 6

Ve aşağıdaki resimlerde olduğu gibi fiyonk yapıyoruz.

Bebeklere Bere Modelleri 4

Bebeklere Bere Modelleri 3

Bebeklere Bere Modelleri 5

Fiyongu şapka üzerine dikiyoruz. Ve bitiriyoruz. Ve ortaya harika bir görüntü çıkıyor.

Bebeklere Bere Modelleri 7

Bebeklere Bere Modelleri 2

Bebeklere Bere Modelleri 1

Bebeklere Bere Modelleri 8

Bebeklere Bere Modelleri

 

Kaynak : https://crazyhands.net/chunky-toddler-bow-knit-hat-pattern/

Benzer İçerikler
One thought on “Bebeklere Bere Modelleri”
  1. Brasília Franco dedi ki:

    Trabalhos lindos adoro tricô e crochê.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler