Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Modelleri

Kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Artan ipleri nasıl değerlendiririm, evde kalan iplerle ne yapılır diye çok sorular alıyoruz. Bu tarz projeler yapmak için kullanabilirsiniz. Hem şık bir bebek battaniyesi örmüş olacağız hemde parça iplerimizi değerlendirmiş olacağız. Diz battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Bebek battaniye modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yelek modelleri örerek kullanabilirsiniz. Paspas modellerinde parça ipleri kullanabilirsiniz. Motif kolay bir motif. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Bebek battaniye modelleri yapılışına geçmeden önce sizlere güzel modellerin yapılışından önermek istiyorum. Kuzulu battaniye yapılışı çok güzel bir örnek. Çok sevimli kuzulardan oluşan sevimli bir battaniye. Charlottenin rüyası battaniye yapılışı büyük motifli örnekleri sevenler için iyi bir örnek. Küçük önerilerden sonra yeni modelin yapılışına geçelim.

Bebek Battaniye Modelleri Motifli

Kolay ve bildiğimiz bir motifle parça ipleri değerlendiriyoruz. Ve güzel bir battaniye örüyoruz. Bildiğimiz motifin geometrik desenlerle örüldüğünde ne kadar havalı olduğunu göreceksiniz. Bu tür geometrik desenli battaniyelerle basit ve kolay motifleri çok güzel bir battaniyeye çevirebilirsiniz. Bebek battaniye modellerinin modelde olan motif sayısınca yaptığınızda 106 x 130 cm civarında. Tabi bu ölçüler sizin kullanacağınız iplere göre değişiklik gösterecektir. Bebek battaniye modelleri tarifine hemen şema ile başlayalım.

Bebek Battaniye Modelleri 3

Bebek Battaniye Modelleri 2

Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Motifleri birbirine ilmek kaydırma ile tutturuyoruz. Motifleri aşağıdaki düzen ile birbirine ekleyebilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri 1

Ve sonuç. Çok güzel.

Bebek Battaniye Modelleri

Kaynak : https://made-by-leen.blogspot.com/2018/06/patroon-geometrische-granny-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler