Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı

Bebeğinizin odasına renkli bir dokunuş için bu eğlenceli battaniyeyi örebilirsiniz. Bebeğinize bu renkli battaniyeyi örerken istediğiniz renk kombinasyonunda örebilirsiniz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda rahatlıkla örebilirler. Bahar çiçekleri şal modeli yapmıştık sizlerle daha önce. Tabi farklı modeller. İsterseniz o modelden de battaniye modelleri yapabilirsiniz. Şimdi anlatacağımız battaniyeyi tığ işi örgü modelleri olarak renkli ipliklerle yapabilirsiniz. Çok zevkli olacak örmesi. Tek kişilik örgü battaniye, çift kişilik örgü battaniye olarak da yapabilirsiniz.

Bahar Çiçekleri Battaniye Nasıl Yapılır?

Anlatacağımız ölçüler 85 cm x 120 cm olacak. Sizlere istediğiniz boyutu göre zincir sayılarını artırarak veya azaltarak yapabilirsiniz. Modelde her renk 4 sıradan oluşuyor. Grafikte her bir tur ayrı renkte gösterilmiştir.

Malzemeler

  • Sarı , yeşil , mor, lila , pembe iplik
  • 4 mm tığ
  • Makas

130 zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 5. zincir üzerine trabzan ile batalım. Yanından devam ederek 5 trabzan daha yapalım. 4 zincir çekelim. 4. zincir üzerine 3 trabzan yapalım. Fakat son ilmekleri birlikte örelim. Tekrar 4 zincir çekelim. 4. zincir üzerine trabzan ile batalım. Yanından devam ederek toplamda  11 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönelim. 2. trabzan üzerinden devam ederek 2 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim. Zincirin dibine batarak 2 trabzan yapalım. Ve son ilmekleri birlikte örelim. Bir önceki turda yaptığımız yaprağın üstüne gelerek 3 sık iğne yapalım. Tekrar 4 zincir çekelim. Dibine batarak 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 4. trabzan üzerine batarak 5 trabzan yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. 2. trabzan üzerinden devam ederek 2 trabzan yapalım. 6 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız sık iğneler üzerine sık iğne yapalım. Tekrar 6 zincir çekelim. Trabzanlar üzerine trabzan yaparak örmeye devam edelim. Tekrar 6 zincir çekip aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 3 zincir çekip dönelim. 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekip sık iğnelerin ortasına 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip 11 trabzan yapalım. Ve sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

Battaniyenin şeması aşağıdaki gibidir. Çiçekler birbirinin arasına gelecek şekilde şemadaki gibi örmeye devam edelim. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tekrar ederek örelim.

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı

Şahane oldu öyle değil mi. Sizce nasıl.

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 8

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 7

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 2

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 4

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 3

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 6

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 5

Bahar Çiçekleri Battaniye Yapılışı 1

Kaynak :
http://www.oneandtwocompany.com/workshop/free_springflowersblanket.html
http://www.ravelry.com/patterns/library/spring-flowers-blanket-2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler