Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atkı Modelleri Anlatımlı

Tığ ile yapılmış kolay atkı modeli yapımından bahsedeceğiz. Kolay , güzel ve gösterişli bir model. Yapılışını sizlere adım adım anlattık. Bu soğuk kış günlerinde kullanabilirsiniz. Anlatımlı örgü modelleri paylaşımına bir yeni , güzel , şık bir model daha ekliyoruz. Şal modelleri, atkı modelleri, hırka, yelek modelleri paylaşımlarımız oldu. Şimdi anlatacağımız model kolay ve şık. Kenar kısmı içinde ponpon kenar yapımı yapıyoruz. İsterseniz farklı modeller de kullanabilirsiniz.

Bayan Atkı Modelleri ve Yapılışları

Örgüye yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler. Kolay bir model. Modele 24 zincir çekerek başlıyoruz.

Atkı Modelleri Anlatımlı

1.tur : 2. zincir üzerinden başlayarak 8 sık iğne yapıyoruz. Yanından devam ederek tığa 1 kez ip dolayarak 8 trabzan ( dolgu ) yapıyoruz. Yine devam ederek tığa 2 kez ip dolayarak 8 trabzan yapıyoruz.

Atkı Modelleri Anlatımlı 1

2.tur : 5 zincir çekip dönüyoruz ve tığa 2 kez ip dolayarak 2. trabzan üzerinden devam ederek 7 trabzan yapıyoruz. Tığa 1 kez ip dolayarak 8 trabzan yapıyoruz. Devam ederek 8 sık iğne yapıyoruz.

3.tur : 1 zincir çekip dönüyoruz. 8. sık iğne yapıyoruz. Tığa 1 kez ip dolayarak 8 trabzan yapıyoruz. Tığa 2 kez ip dolayarak 8 trabzan yapıyoruz.

Model bu şekilde devam ediyor. Tur tekrarı yapılarak istediğiniz uzunluğa gelene kadar örebilirsiniz. Modelde aynı yönde ponponlar yapıyoruz. Ponponları yaparken 5 zincir çekip döndüğümüz kısma tığa 2 kep ip dolayarak aynı yere 8 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Ve kaldığımız yerden devam ederek örelim.

Atkı Modelleri Anlatımlı 2

Atkı Modelleri Anlatımlı 3

Atkı Modelleri Anlatımlı 4

Atkı Modelleri Anlatımlı 5

Atkı Modelleri Anlatımlı 6

Atkı Modelleri Anlatımlı 7

Modelin şeması ve bitmiş hali aşağıdaki gibidir. Çok şık görünüyor öyle değilmi. Üstelik örmesi de çok kolay. Ponponları isteğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

Atkı Modelleri Anlatımlı 10

Atkı Modelleri Anlatımlı 9

Atkı Modelleri Anlatımlı 11

Atkı Modelleri Anlatımlı 8

Kaynak : http://tinashandicraft.blogspot.com.tr/2016/02/scarves-photo-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler