Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Örgü Modeli Videosu

Ahududu örgü modeli videosu hazırladık. Bu videoda sadece ahududu örneğinin yapılışı var. Ahududu örneğini birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bu modelle yapılmış birkaç örgü örneği de hazırladık. Bebek örgü modellerinde, hırka modellerinde, şapka modellerinde ve daha sayamadağımız birçok örgüde kullanıyoruz. Model çok güzel. Her örgüye yakışıyor. Bende kendime ve kızıma ahududu hırka yapımını örmüştüm. Zor gibi görünse de kolay bir örnek aslında. İlmek artırıyoruz. Bu ilmekleri örüyoruz. Daha sonda kesiyoruz ve ahududular oluşuyor. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz ahududuları. Bebek örgü modellerinde çok kullanılıyor. Çokta yakışıyor. Ahududu örgü modeli sadece hırkalarda değil kırlent modellerinde de kullanılıyor. Ahududu kırlent nasıl yapılır önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Ahududu atkı yapılışı ile bere modellerini de örebilir ve takım olarak kullanabilirsiniz. Ahududu örgü modeli videosunu izleyerek sizde yepyeni modeller tasarlayabilirsiniz.

Ahududu Örgü Modeli Anlatımlı

Hırkalar, kazaklar, atkılar, şapkalar, battaniyeler, kırlentler… Daha neler neler. Çok güzel bir örnek. Ve örgülere çok yakışan bir örnek. Ahududu örneğini kurarken ilmek sayılarımızın 6 ve katları +1 ilmek olmasına dikkat edelim. Daha sonra modelimizi kurup istediğimiz örgüde örelim. Modeli örerken arka sıradaki ilmekleri düzse düz, terse ters olarak örüyoruz. Model çok güzel.

Önce modelimizin şemasına bir göz atalım.

Ahududu Örgü Modeli Videosu 7

Önce bu örgülerle neler örebiliriz küçük bir galeri inceleyelim.

Çok güzel modeller var değil mi. Anne kız, anne oğul gibi takım örgülerde de kullanabilirsiniz. Şimdi modelimizin yapılışını videolu olarak izleyelim.

İsterseniz anne ve kız hırka yapılışına bakalım.

Kaynak : https://www.knittingideas.ru/posts/4028-uzor-malinki-shema-uzora.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler