Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün İşi Örgü Modelleri

Harika bir kazak. Sizlere örgülenizde fikir verecek. Yapılışını çok araştırdım fakat buladım. Zor bir model değil. Biraz örgü biliyorsanız fotoğraflara bakarak modeli çıkartabilirsiniz. Düz örgü, ters örgü ve popcorn çiçek motifinden oluşuyor. Şiş örgü modelleri ve tığ işi örgü modellerinin birleşiminden oluşan harika bir kazak. Tüylü güzel bir iplikten güzel bir kazak. Ben çok beğendim. Hatta bayıldım. Hemen vakit bulabilsemde örebilsem keşke. Vakti olanlar ve yeni örgü modelleri, örgü kazak örnekleri arayanlar hemen bu modele başlayabilirsiniz. Yün işi örgü modelleri kazakta kullanılan çiçek yerine daha önce sizlerle paylaştığımız çiçek desenli bebek battaniyesi örneğini kullanabilirsiniz. Veya popcorn çiçek motif nasıl yapılır paylaşmıştık orada kullandığımız motifi de kullanabilirsiniz. Orta kısmına da inci dikebilirsiniz her iki çiçeğin de. Şiş örgü bilmiyorsanız adım adım 6 yöntemle anlatımlı şiş örgü tekniklerinden bahsetmiştik. İnceleyerek bu harika kazağı örebilirsiniz.

Değişik Örgü Modelleri Yapılışı

Az önce de dediğim gibi kazağın tarifini çok aradım ama bulamadım. Ama paylaşmadan edemedim. Çünkü çok güzel. Önlerde ve kollarda çiçek motifleri var. Hem tığ kullanıyoruz hemde şiş kullanıyoruz yün işi örgü modellerinde. Anladığım kadarıyla önce motifler şerit halinde örülmüş daha sonra şiş örgü parça olarak örülmüş ve onunla birleştirilmiş.

Şimdi özenle örülmüş bu harika kazağın birbirinden güzel fotoğraflarını göstermek istiyorum sizlere. Yakından da çok güzel çekimler var. Fotoğraflardan bakıp modeli çıkartmaya çalışabilirsiniz.

Kaynak : https://global.rakuten.com/ko/store/onepi-c/item/w65370/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler