Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Örgü Patik Yapılışı

Şişle örülmüş 2 renkli örgü modelleriyle hazırlanmış patik tarifi hazırladık. Farklı örgülerde kullandığımız şiş örgü tuğla desenini andıran modelle patik örüyoruz. Sizde farklı modellerde beğendiğiniz şiş örgü örneklerini patiklere uyarlayabilirsiniz. Patik modellerinde de denediğinizde güzel durduğunu göreceksiniz. Şiş örgü patik yapılışı keyifle öreceğiniz örneklerden biri. Yabancı örgü modellerinden. Benim gibi dil bilmeyenler ellerini takip ederek örebilirler. Alt yazı bölümünden Türkçe diline çevirerek takip edebilirler. Patik modellerinden daha önce ördüğümüz 2 şişle dikişsiz patik yapılışı da çok hoşunuza gidecek modellerden. Yeni örgü patik yapılışı için hemen anlatıma geçelim.

Boğazlı Örgü Patik Yapılışı

Patik 39- 40 numara ayak için uyumlu. 240 m uzunluğunda 2 adet ip kullanılmış. 4 mm şişle örülmüş renkli bir patik. Patikte desen olarak bal peteği deseni, tuğla deseni örneğini kullanıyoruz. Daha önce bebek battaniyesinde kullanmıştık. Şimdi patikte kullanacağız. Önce boğaz kısmından örmeye başlıyoruz. Burada ana rengi kullanacağız. Desen simetri için 8 ve katları+5 ilmek katlarından oluşuyor. Eğer daha küçük ilmekle başlamak isterseniz 8 ilmek azaltabilirsiniz. Model 8 ve katlarından oluşuyor.

Şimdi şişe 53 ilmek atalım. 1 düz 1 ters ile 4 cm lastik örüyoruz. Daha sonra modelli kısma geçerek örneği kuruyor patiğin diğer kısımlarını örüyoruz.

Yeni Örgü Patik Yapılışı

Patik bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel görünüyor. Eğer örmek isterseniz hemen altta tarifini bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler