Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Doğan Örgü Şapka Yapılışı

Sarı renkli çok güzel bir şapka. Tığ işi ile ördüğümüz bebek örgü modellerinden. Tarifini sizlere aşama aşama fotoğraflarla hazırladık. Yine şemasını da bulabilirsiniz yeni doğan örgü şapka yapılışını. Biraz tığ işi örgü modelleri biliyorsanız bu örneği kolayca yapabilirsiniz. Biz elimizden geldiğince sizlere anlatımını hazırlamaya çalışacağım. Sayıları vermeye çalışacağım. Trabtan, fıstık, sık iğne ile yapılan bir model. Yeni doğan bebeklerimiz için farklı şapka modelleri, kostümlerde hazırlamıştık. Kovboy şapka yapılışı mesela. Yeni doğan örgü bebek kostümleri ve giysileri genelde yeni doğan fotoğrafçılığında kullanılıyor. Sizde örüp fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız kullanabilirsiniz. Veya satış yapabilirsiniz. Yeni doğan koza battaniye yapımı da çok güzel bir model. Bebeğinizin ilk aylarda rahat uyuması için tercih edip örebilirsiniz. Örgü uzun kuyruk şapka yapılışı da güzel modeller arasında. Gelelim şimdi yeni doğan örgü şapka yapılışına.

Bebek Örgü Şapka Modelleri Anlatımlı

Sarı ve beyaz. Harika bir renk harika bir şapka. Ponponlu bir model. Adım adım ponpon yapımını, şapkanın yapılışını göreceğiz. Sizde keyifle çocuklarınıza, torunlarınıza, yeğenlerinize örebilirsiniz. 2.5 mm tığ ve bebe yünleri kullanabilirsiniz.

Örgü Yeni Doğan Şapka Yapılışı 24

Örgü Yeni Doğan Şapka Yapılışı 25

Önce 177 zincir çekip daha sonra her bir zincir üzerine sık iğne yapıyoruz. Daha sonra sırasıyla şemada gördüğümüz gibi fıstıkları yapıyoruz. Ve 2. şemaya geçip fıstıklardan sonra V trabzanlar yapıyoruz. V trabanlar üzerine kafesler yapıyoruz. Diğer turda ise kafesler içine 1 ve trabzanlar üzerine 1 trabzan yaparak turu tamamlıyoruz. Ve kalan kısımları fotoğraflarda olduğu gibi örmeye devam ediyoruz.

Aynı modeli yuvarlak taban ile örmek isterseniz aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz.

Ponpon yapımına geçiyoruz.

Ponponlarda hazır olduğuna göre şapkayı tamamladık demektir. Ponponları bittikten sonra su buharına tutabilirsiniz. Böylece daha düzgün ve dolgun görünecektir.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/olgasav/post408486735/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler