Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sünger Bob Şapka Yapılışı

Yine çok keyifli bir çalışma hazırladık. Her yaşa uygun yapabileceğiniz örgü bere modeli ve yapılışı. Bere modellerini anlatımlı olarak vermeye devam ediyoruz. Güzel bir çizgi film kahramanını şapkaya dönüştürüyoruz. Aynı sayıları sık iğne ile yaparak amigurumi oyuncak modelleri de yapabilirsiniz. Sarı kısımları tabi biraz uzatmanız gerekebilir sık iğne olduğu için. Şapka modelleri yapmak istiyorsanız çocuklarınıza baykuş şapka yapımı da yapabilirsiniz. Örmesi çok keyifli.

Sünger Bob Şapka Nasıl Yapılır?

Aylara göre ve yaşa göre sizlere nasıl yapıldığını anlatacağız. Sizde kızlarınız için, oğullarınız için, eğer satış yapıyorsanız satmak için bu güzel modelden yapabilirsiniz. Göz, burun ve diğer aksesuarların yapılışı hepsinde aynı.

0 – 3 aylık bebek için : Sarı ile başlayıp 24 zincir çekiyoruz. 3. zincirden itibaren zincirin her iki tarafına trabzan yapıyoruz. ( 44 ) 6 tur boyunca artırma ve azaltma yapmadan 44 trabzan yapıyoruz. Beyaz ipliğe geçip 1 sıra 44 tarbazan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur 44 trabzan yapıyoruz.

3 – 6  aylık bebek için : 26 zincir çekerek başlıyoruz. 3. zincirden itibaren 48 trabzan yapıyoruz. Zincirin her iki tarafını da örüyoruz. 7 tur 48 trabzan yapıyoruz. Beyaza geçip 1 sıra 48 trabzan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur örüyoruz.

6 – 9 aylık bebek için : Sarı ile başlayıp 28 zincir çekiyoruz. 3. zincirden itibaren zincirin her iki tarafına trabzan yapıyoruz. ( 52 ) 8 tur boyunca artırma ve azaltma yapmadan 52 trabzan yapıyoruz. Beyaz ipliğe geçip 1 sıra 52 tarbazan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur 52 trabzan yapıyoruz.

9 – 12 aylık bebek için ( 16 aya kadar uygun ) : Sarı ile başlayıp 30 zincir çekiyoruz. 3. zincirden itibaren zincirin her iki tarafına trabzan yapıyoruz. ( 56 ) 9 tur boyunca artırma ve azaltma yapmadan 56 trabzan yapıyoruz. Beyaz ipliğe geçip 1 sıra 56 tarbazan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur 56 trabzan yapıyoruz.

Okul öncesi için : Sarı ile başlayıp 32 zincir çekiyoruz. 3. zincirden itibaren zincirin her iki tarafına trabzan yapıyoruz. ( 60) 10 tur boyunca artırma ve azaltma yapmadan 60 trabzan yapıyoruz. Beyaz ipliğe geçip 1 sıra 60 tarbazan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur 60 trabzan yapıyoruz.

Çocuk boyutları için : Sarı ile başlayıp 34 zincir çekiyoruz. 3. zincirden itibaren zincirin her iki tarafına trabzan yapıyoruz. ( 44 ) 11 tur boyunca artırma ve azaltma yapmadan 64 trabzan yapıyoruz. Beyaz ipliğe geçip 1 sıra 64 tarbazan yapıyoruz. Kahverengi ipliğe geçip 2 tur 64 trabzan yapıyoruz.

Şapkamızı bitirdik. Kulaklar için kulak hizasından ipi sabitleyip 10 -12 sık iğne yapıp dönerek ve kenarlarda eksiltme yaparak 2 sık iğne kalana kadar örüp bitirelim.

Gözler için siyah iple sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Mavi ipe geçelim. Her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapalım. Beyaz ipliğe geçelim. Her ilmeğe 1 kez batarak 12 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda 1 ör 1 artır ile 18 sık iğne yapalım.

Burun için sarı iplikle sihirli halka içine 1 zincir ile başlayalım. 4 sık iğne, 2 tekli trazan, 4 trabzan, 2 tekli trabzan yapalım.

Dişler için 2 tane yapıyoruz. 4 zincir çekelim. Üzerine 3 sık iğne yapalım. 2 tur daha dönerek üzerine 3 sık iğne yapalım.

Kravat kırmızı iplikle 5 zincir çekelim üzerine 4 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip dönelim ve tekrar 4 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda kenarlardan eksiltelim. 3 sık iğne yapalım. Diğer turda tekrar kenarlardan artırma yapalım. 4 sık iğneye çıkalım. 2 tur 4 sık iğne örelim. Sonra tekrar eksilterek 2 sık iğneye düşüp bitirelim.

Şapkanın üzerine tüm parçaları dikebiliriz.

Sünger Bob Şapka Yapılışı 5

Sünger Bob Şapka Yapılışı 7

Sünger Bob Şapka Yapılışı 6

Sünger Bob Şapka Yapılışı 3

Sünger Bob Şapka Yapılışı 4

Sünger Bob Şapka Yapılışı 1

Sünger Bob Şapka Yapılışı

Sünger Bob Şapka Yapılışı 2

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2015/01/crochet-bob-square-sponge-hat.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler