Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı

Anlatacağımız modelden örgü tabure kılıfı yapabilirsiniz. Tabureden biraz daha büyüterek örgü puf modeli yapabilirsiniz. Daha önce şiş örgü puf yapımından bahsetmiştik. Anlattığımız modeli devam ettirerek tığ işi puf modeli yapabilirsiniz. Sevdiğiniz , ev dekorasyonuna uygun renklerden. Daha önce sizlere yuvarlak tabureleriniz için çok şık çiçekli örgü tabure kılıfı yapmıştık. Kare taburelerinizi unutmadık onlar içinde çok güzel örgü tabure kılıfı hazırladık. Beğendiğiniz modellerden örebilirsiniz. Ben sarı renkli kılıfa bayıldım.

Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Nasıl Yapılır?

Örgü tabure kılıfını da önden batarak örüyoruz. Örgüye farklı bir hava katıyor.

1.tur : Sihirli halka içine 12 trabzan yapıyorsunuz.

2.tur : 3 zincir çekerek başlıyoruz. Tığa 2 kez ip doluyoruz. Trabzan önden batarak ilmekleri 2 şer olarak örüyoruz. Yanındaki ilmeğe tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Tur başlarına 3 zincir çekerek başlıyoruz. Önden batma işlemi hep aynı yerde yapılacak. Aralarda ise artırma yapılacak. Artırmalar taburenin genişliğine ulaşana kadar devam edecek.

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 4

Aralardaki artırmalar eşit sayıda olacak. Örgümüz taburenin genişliğine ulaştıktan sonra azaltma işlemine geçeceğiz. Azaltma işlemini aşağıda videoda gördüğünüz gibi yapabilirsiniz. Önden batma kısmına geldiğimiz zaman. Taburenin yan kısmını kapatacak şekilde ördükten sonra resimde gördüğünüz gibi tabureye kılıfı geçirebilirsiniz.

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 2

Dilediğiniz renklerde örgü tabure kılıfı yapabilirsiniz. Renk renk mutfaklarınızda, balkonlarınızda , evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Resimlerde örgü puf modeline de örnek göreceksiniz.

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 7

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 5

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 6

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 8

Videolu, Tığ İşi Örgü Tabure Kılıfı Yapımı 3

Şimdi benzer bir modelin yapılışını videodan izleyerek öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler