Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kolay Tığ İşi Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Kızlarınız için çok güzel bir yelek örmeye var mısınız. Çok kolay. Örgüye yeni başlayan arkadaşlar bile rahatlıkla yapabilirler. Daha önce sizlere anlattığımız motifli örgü yelek nasıl yapılır ile videolu yakadan başlamalı bebek yelek modelini de yapabilirsiniz. Tabi anneleri unutmadık. Anneler için çok güzel tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışı ve kolay kolay örgü yelek modeli yapılışını da kendileri için örebilirler.

Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Öreceğimiz beden ölçüsüne göre zincir çekerek başlayalım. 120 zincir çektik biz. Daha sonra 4. zincir üzerine bir trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 1 tranzan daha yapalım. Tığa ilmek alıp aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tekrar tığımıza ilmek alıp 5. zincir üzerine 1 trabzan yapalım. Tekrar aynı yere bir trabzan daha yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Dönelim. Ve ikinci trabzan üzerine ilmek kaydırma ile batalım. Aynı şekilde ilk yuvaya gelip ilmek kaydırma yapalım. 3 zincir çekip ilk yuvaya bir trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. İkinci yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. 2 trabzan , 2 zincir, 2 trabzan yapalım.

Videolu, Kolay Tığ İşi Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Bu şekilde 15 sıra daha örelim. Daha sonra dikdörtgen olan parçayı baştan sayarak 5. ve 6. motif arasına işaret koyalım. 2 motif sayıp tekrar işaret koyalım. 10 motif sonra tekrar işaret koyalım. 2 motif sayıp tekrar işaretleyelim. Şimdi işaretlediğimiz yere kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. İşaretlediğimiz yere gelince dönelim ve tekrar aynı şekilde örmeye devam edelim. 10 sıra bu şekilde örüp bitirelim. İşaretlediğimiz 2 sırayı atlayıp arka kısmı ve diğer ön kısmı aynı şekilde örelim. 5 er yanlarda 10 arka kısımda motif olacak. Daha sonra katlayıp birleştirme işlemlerini karşılıklı sık iğne ile yapalım. Yalnız üst omuzda birleştirme yaparken 3 motif birleştirmiyoruz. Buraya ipi sabitleyip tekrar aynı şekilde örüyoruz. Videodaki gibi devam ederek kurdele ve düğmelerle süsleyip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Kolay kız bebek yeleği yapılışı video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler