Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, İğne Oyası Kaya Modeli Yapılışı

İğne oyası zürafa tekniği ile yapılan bir model. Genel olarak iki çiçek arasına iki yaprak arasına çeşitli boylarda yapılıyor. İğne oyası havlu kenarı modelleri ne koyabilirsiniz . İki çiçek arasına yerleştirerek daha estetik hale getirebilirsiniz. Biraz daha küçük yaparak iğne oyası havlu kenarı modellerine yapabilirsiniz.

İğne Oyası Çiçek Demeti Nasıl Yapılır?

Videoda yemeni kenarına yapılan iğne oyası kaya modelini göreceksiniz. Bazı yerlerde ise ismi iğne oyası dağ modeli yapımı olarak geçiyor. Aslında aynı model. Sizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Annem bana makine nakışı ile salon takımı işlemişti. Sağolsun teyzemde kenarına iğne oyası kaya modeli yaptı ve iki motif arasına çiçek koydu. Daha sonra sizlere resmini atarım. Annemin işlediği salon takımı gerçekten çok ağır bir model. Açıkçası ben yapamam. Benim yaptığım işler hemen bitmeli. Uzayınca sıkılıyorum.  :-) Ayrıca annem diye söylemiyorum  çok hamarattır. Maraş işinden yatak örtüsü işlemişti. Sizde yaptığınız nakışların kenar kısmına resimli iğne oyası modellerinden yapabilirsiniz.

Videoda anlatılan modeli hem yemeni kenarlarına hem de havlu kenarlarına uygulayabilirsiniz. İğne oyası çiçek demeti yapılışı video olarak gösterdik. Bir taşla iki kuş vuracağız hem kaya modelini hem de çiçek demeti yapılışını birlikte öğreneceğiz. Kolay gelsin arkadaşlar. Bol hobili günler diliyorum.

İğne Oyası Kaya Modeli ve Çiçek Demeti Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler