Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Deniz Minaresi Örgü Modeli Yapılışı

Güzel örgü örneği daha. Minareleri ister ara ara yerleştirin ister birbiri üzerine gelecek şekilde yerleştirerek örün. İki türlü de çok güzel duran bir örgü modeli. Ben aralara serpiştirerek ördüm. Bu modelden istediğiniz örgü modelini yapabilirsiniz. Örgü hırka modelleri, örgü atkı bere modeli, şal modelleri , bebek battaniyesi modelleri ve daha birçok örgü modeli. Model aralarını istediğiniz gibi düz örgü sayısı koyabilirsiniz. Biz sizlere model kurmayı anlatacağız . Derya Baykal programında daha önce bu güzel örgü modeli deniz minaresi örneğinin yapılışı şal modellerinde göstermişti.

Deniz Minaresi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişimize ilmekleri atalım ve birkaç sıra önden düz , arkadan ters olarak örelim. Sonrasında örneği kurmaya başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmeği düz olarak öreli. 3. ilmeğe şişimizi geçirip 1 kez düz olarak örelim. Şişten ilmekleri çıkartmayalım. Şişe 1 kez ip dolayıp sol şişte olan ilmeğin altındaki ilmekten şişi geçirerek düz olarak örelim. İlmekleri yine çıkartmıyoruz. 1 kez daha şişe ip dolayıp bu seferde onların altındaki ilmek içinden geçirerek örüyoruz. Şişe 1 kez daha ip dolayıp onların altındaki ilmekten düz olarak örüyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. Sonra bir tığ alıp bu ilmeklerin hepsinin içinden tığı geçiriyoruz. Sol şişteki ilk ilmeği düz olarak tığ ile örüp aynı ilmekler tığdaki diğer ilmekleri de örüyoruz. Sonra bu ilmeği sağ şişe alıyoruz. Ve sol şişteki ilmeği çıkartıp örmeye devam ediyoruz.

Biraz anlatım karışık gelmiş olabilir ama çok kolay bir model. Şişi ve ipi elinize alıp örmeye başladığınızda göreceksiniz. Vidoyu da izlediğinizde aslında çok kolay bir örnek olduğunu göreceksiniz.

Deniz Minaresi Örgü Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler