Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli

Yine güzel bir örgü modeli daha. İsmi tam olarak nedir bilmiyorum. Bilenleriniz, daha önce yapanlarınız var ise bizimle ismini paylaşabilirler. Çift taraflı örgü modeli olarak geçiyordu. Bende adını diyagonal örgü modeline benzediği için çift taraflı diyagonal örgü modeli koydum. Diyagonal örgü modelinin birde tunus işi diyagonal ile yapılanını da anlatmıştık. Çok kolay bir modeldi. Ama bir o kadar şık. Örgü boyunluk modeli yapabilirsiniz. Çok yakışacaktır.

Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı

Şişe 22 ilmek atarak başlayalım. Şişe ilmek atarken 4 ve katları olarak belirleyebilirsiniz. +2 kenar ilmeğini de ekleyelim. İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 ilmeği düz örelim. Daha sonra 1 ilmeği örmeden alalım. 2 ilmeği birlikte düz örelim. Şişten çıkartmayalım. İlk ilmeği 1 kez daha düz örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ettirelim. İlmek sayıları aynı oluyor. Eksilme olmuyor.

Arka sıraya gelince ilk ilmeği örmeden alalım. İkinci ilmeği düz örelim.  1 ilmeği örmeden alalım. Diğer iki ilmeği birlikte örelim. Şişten çıkartmayalım. İlk ilmeği tekrar düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli

Örgünün yapılışı bu kadar. 2 turdan oluşuyor. Kolaylıkla örebileceğiniz bir örnek. Videolu çift taraflı diyagonal örgü modelini tamamladık. Severek öreceğiniz örgülerden. Çift taraflı örgü modellerinden. Örgü boyunluk modellerinde, etol şal modellerinde de çok şık duracak. El örgü hırka modelleri, örgü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. İşte videolu yapılışı iyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli”
  1. Hatice dedi ki:

    Cok guzel orguler elinize sallik

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Hatice Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler