Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli

Yine güzel bir örgü modeli daha. İsmi tam olarak nedir bilmiyorum. Bilenleriniz, daha önce yapanlarınız var ise bizimle ismini paylaşabilirler. Çift taraflı örgü modeli olarak geçiyordu. Bende adını diyagonal örgü modeline benzediği için çift taraflı diyagonal örgü modeli koydum. Diyagonal örgü modelinin birde tunus işi diyagonal ile yapılanını da anlatmıştık. Çok kolay bir modeldi. Ama bir o kadar şık. Örgü boyunluk modeli yapabilirsiniz. Çok yakışacaktır.

Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli Yapılışı

Şişe 32 ilmek atarak başlayalım. İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Daha sonra sıra sonuna kadar düz olarak örelim.

Arka sıraya gelince ilk ilmeği düz olarak örelim. İkinci ilmeği arkadan batarak düz örelim.  Ve şişe 1 kez ip dolayalalım , sonra gelen ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Şimdi sıra sonuna kadar 1 ilmek arkadan batarak düz örelim.  1 kez ip dolayıp sonra gelen ilmeği örmeden şişe alalım.

Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli

Diğer tura geldiğimizde ilk ilmeği örmeden alalım. İkinci ilmeği düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp diğer ilmeği örmeden sağ şişe alalım. Sonrasında bir önceki turda doladığımız ve direk örmeden geçtiğimiz ilmeğin ikisini birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Sonraki ilmeği örmeden şişe alalım. Sıra sonuna kadar bu işleme deva edelim.

Bu turda ilk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2. ilmeği arkadan batarak düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp , bir sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sonraki bir önceki turda doladığımız ve boş olarak aldığımız ilmeğin ikisini birlikte düz olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

Model bu şekilde tekrar edilerek örülüyor. Kolay bir model. Örgülerinize çok yakışacak.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=vYKg4P5Dt3Y

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Çift Taraflı Diyagonal Örgü Modeli”
  1. Hatice dedi ki:

    Cok guzel orguler elinize sallik

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Hatice Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler