Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kasnak İşi Bebek Battaniyesi Yapımı

Daha önce sizlere kasnak işi ponpon bebek battaniyesi yapımından bahsetmiştik. Şimdi yine kasnakta bebek battaniyesi yapımı yapıyoruz. Fakat ponponlu değil farklı bir desende. İsteyenler kasnakta lif yapımı olarak da yapabilirler. Sizlere kasnakta 2 farklı modelin nasıl yapıldığını videolu olarak göstereceğiz. Hazır olarak kasnaklar bulamazsanız evde kendiniz de çıtalar ve çivilerle kasnak yapabilirsiniz. Ve bu kasnaklarla çok güzel bebek battaniyesi modelleri ve lif modelleri yapabilirsiniz. Çeyizleriniz için lif modellerini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Bebek battaniye ölçüleri ideal olarak 90 * 90 ölçülerinden oluyor. Siz kasnaklarınızı istediğiniz ebatlarda yapabilirsiniz. Lif modelleri ve anlatımları için hazırlayacağınız kasnakları istediğiniz ebatlarda yapabilirsiniz.

Kasnakta Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Lif modeli olarak da yapacağınız güzel bir model. Kasnağı çıtalar ve çivilerle evde kendiniz yapabilirsiniz. Battaniyeyi ponpon yapar gibi kasnak etrafına ipleri sarıyoruz. Ve daha sonra şekilli olarak sardığımız ipleri kesiyoruz. 2 renk kullanabilirsiniz. Bebe yünleri , orlon ipler tercih edebilirsiniz. Evde kalan ipleriniz varsa onlarla yapabilirsiniz. Hem evde kalan yarım ipleri değerlendirmiş olur hemde çok güzel lif modelleri , battaniye modelleri yapmış olursunuz.

Şimdi iki farklı modeli görelim. Videolu olarak hazırladık. Daha önce ben kasnakta herhangi bir örgü modeli yapmadım. Ama çok zevkli görünüyor. Sizlere yapacağınız çalışmalarda fikir vermesi açısından güzel bir model paylaşıyoruz. Biri çiçekli , biri ponponlu. Hadi izliyoruz.

1- Kasnakta Çiçekli Battaniye Nasıl Yapılır?

2- Kasnakta Ponponlu Battaniye Nasıl Yapılır?

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler