Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Unicorn Şal Yapılışı

Etol şal modellerine yepyeni bir örnek ekliyoruz. Unicorn şal yapılışı. Renkleri ile çok güzel olmuş bir şal. Simli ince kek iplerle yapılmış bir şal. Şalın şemasını hazırladık. Ve yapılışını sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız. Sizde şal modellerinde, yelek modellerinde veya diğer örgülerinizde kullanabileceksiniz. Yeni bir model. İp çok güzel. Ben çok beğendim. Türkiye’de var mı bilmiyorum. Kek ipler var ama simli ince kek ipler varmı bilmiyorum. Yoksa bile çok güzel simli iplerimiz var. Onlarla degrade örgü modelleri şalı örebiliriz. Unicorn şal yapılışı ve daha fazla model anlatımı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi tığ işi ile ördüğümüz yeni örneğin yapılışına geçiyoruz.

Yeni Şal Modelleri ve Yapılışı

Unicorn şal yapılışında 200 gr 750 m uzunluğunda bir iplik kullanılmış. % 48 Pamuklu, % 48 akrilik ve %4 polyester sim karışımı bir iplik. İpliğin ismi de renkli glam unicorn iplik olarak geçiyor. Bu renklerde geçişli ipleri kullanabilirsiniz. 3,5 – 4 mm tığlar kullanarak örebilirsiniz. Şalın boyutları 44 cm x 152 cm ebatlarında. 90 zincir çekerek başlıyoruz ve aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

Unicorn Şal Yapılışı 1

Zinciri çektikten sonra 1. turda her zincire sık iğne yaparak devam ediyoruz. 2. turda modeli kurmaya başlıyoruz. 4 zincir çekip 4. sık iğne üzerine 7 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 4. sık iğne üzerine trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlem devam ediyor.

3. turda ise 5 zincir çekip zincirin dibine trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip az önce 7 trabzan yaptığımız kısma gelip 4. trabzan üzerine 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip tek olan trabzanın üzerine de 3 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettiriyoruz.

Şalımız istediğimiz boyutlara ulaşana kadar 2. ve 3. turu tekrar ediyoruz. Şimdi şalda kullandığımız ipi yakından inceleyelim.

Unicorn Şal Yapılışı 3

Unicorn Şal Yapılışı 4

Unicorn Şal Yapılışı

Mavi, sarı, pembe, yeşil tonları olan güzel bir iplik. Sıra geldi şalın son halini incelemeye.

Unicorn Şal Yapılışı 10

Unicorn Şal Yapılışı 6

Unicorn Şal Yapılışı 12

Unicorn Şal Yapılışı 9

Unicorn Şal Yapılışı 8

Unicorn Şal Yapılışı 7

Unicorn Şal Yapılışı 11

Unicorn Şal Yapılışı 5

Kaynak : https://bautawitch.se/2019/08/24/diy-the-unicorn-shawl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler