Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı

Harika bir örnek daha. Örgü şal modellerinin anlatımını şemalı ve videolu olarak hazırladık. Her iki şekilde de çok kolaylıkla şalı örebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlarında rahatlıkla örebilecekleri bir şal. Gelin şal modelleri olarak, günlük şal modelleri olarak kullanabileceğiniz baktüs şal modellerinden diyebiliriz. Örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir şal. Uzun renk geçişli iplerle örerek kadın boyunluk yapımı olarak kullanabilirsiniz. Kek ip olarak de geçiyor uzun renk geçişli ipler. Beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz. Sarı tonlarında, mavi tonlarında örülmüş iki farklı renk uygulamasını da göreceğiz. Tığla yeni model şal yapılışı için tek renk elde olan parça ipler de kullanılabilir. Üçgen örgü şal modelleri ve yapılışı tam üçgen değil. Biraz kavisli. Şiş örgü örnekleri ile de benzer bir şal örmüştük. Tarifini önceki yazılar arasında bulabilirsiniz. Tığla şal örnekleri için hemen detaylı anlatıma geçiyorum.

Tığ İşi Şal Modelleri Açıklamalı

Şemalı anlatımla ve videolu anlatımla şalın tarifini hazırladık. Tığla yeni model şal yapılışı çok hoşunuza gidecek kolay projelerden. İlk defa eline tığ almış arkadaşlarımızda videoyu takip ederek örebilirsiniz. 3 mm tığ ve batik iplerle örülmüş bir örnek.

Şalı şemadan okumak da kolay. Şaldaki sembollerin anlamları x sık iğne, 0 zincir, uzun çizgi trabzan, T ise tekli trabzan anlamına geliyor. Bu semboller ışığında şalı örebilirsiniz. Hemen şemalara geçelim.

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 5

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 4

Şalın boyutları 153 cm uzunluğunda 35 cm genişliğinde. Oldukça kolay şık bir model.

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 3

Şemaları gördük. Şalın boyutlarını inceledik. Sıra geldi bittiğinde nasıl bir görüntü ile karşılaşacağımızı şalın bittiğinde neye benzediğini görme vakti.

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 12

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 11

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 9

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 8

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 7

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 1

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 2

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı 6

Tığla Yeni Model Şal Yapılışı

Muhteşem değil mi. Şimdi de şalımızı nasıl öreriz videodan izleyelim.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8158

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler