Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı

Örgü şal modellerinden çok güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Tığ işi saç örgülü şal yapılışı hazırladık. Etol şal modellerinden, dikdörtgen şal modellerinden. Keyifle öreceğiniz bir model. Rengi ile muhteşem olmuş. Sizde istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Yine ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. İki tarafına saç örgü 4 tarafına saç örgü ekleyebilirsiniz. El örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri örüp kol uçlarına, etek uçlarına, yakalara saç örgülerini ekleyebilirsiniz. El örgü şal modelleri ve yapılışını birçok şekilde kullanabilirsiniz. Kolay şal modelleri ve yapılışlarında beğendiğiniz kısımları bu şekilde birçok farklı kısımda kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak yepyeni tasarım modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Tığ işi saç örgülü şal yapılışına geçelim. Çok güzel olduğunu göreceksiniz. Bayılacaksınız. Hemen örmek isteyeceksiniz.

Saç Örgülü Şal Nasıl Örülür?

Tığ ile örülmüş çok güzel bir şal. 2 kısımdan oluşuyor diyebiliriz. 1. trabzanlı kısım. Diğeri saç örgülü kasım. Şalınızın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki şal 29,5 cm genişliğinde 198 cm uzunluğunda. 5 mm tığ ile örülmüş bir şal. Tığ işi saç örgülü şal yapılışının önce şemasına bir göz atalım.

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı

Karışık görünse de kolay bir model. Trabzanlara önden batma ve arkadan batma tekniği var. Daha önce bu tekniğin yapılışından birçok kez bahsettik. Yine tığ işi saç örgü nasıl yapılır bahsetmiştik. Çok güzel bir örnek. Burada da tek örülmüş saç örgünün nasıl yapıldığını videolu olarak paylaşacağız. Zincir üzerine örneği kurarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 5

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 6

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 7

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 1

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 4

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 2

Tığ İşi Saç Örgülü Şal Yapılışı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. Hemen saç örgünün nasıl yapıldığına göz atalım.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-interwoven-cabled-chic-shawl/RHC0126-016057M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler