Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Baharlık Şal Modeli Yapımı

Sizlere çok güzel bir şal modeli yapılışından bahsedeceğim. Serin bahar akşamlarında size eşlik edecek. Çok zarif. Geçtiğimiz günlerde sizlere 2016 baharlık şal modelleri ile ilgili bir galeri hazırlamıştık. Yapan arkadaşlara fikir vermesi için. Şeker gibi olan şeker örgü modeli şal yapılışını da dikdörtgen şal modeli olarak örüp kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Modeli Nasıl Yapılır?

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra 8 zincir çekelim trabzan ile halkanın içine batalım. 2 zincir çekip tekrar trabzan ile batalım. 8 yuva olacak şekilde bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Tığa ilmek dolayıp yanına batalım. Tığa tekrar ilmek alarak 5 li fıstık yapalım. 6 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

İlk çiçek motifimiz bitti. Ekleme kısımlarını son yuvaya geldiğimizde 17 zincir çekelim. 5. zincir üzerine sık iğne ile batarak halka oluşturalım. Ve diğer motife aşağıda şemada gördüğünüz gibi ekleme yaparak ikinci çiçeği yapalım. Bütün olarak ilerleyen bir şal . Aşağıda şemadan takip ederek kalan kısımları rahatlıkla örebilirsiniz.

Tığ İşi Baharlık Şal Modeli Yapımı 1

Tığ İşi Baharlık Şal Modeli Yapımı 2

Hem kolay hem de bütün olarak örülen tığ işi şal modelini hemen başlayın. Çeyiz hazırlığında olan arkadaşlarda rahatlıkla yapabilirler. Satış yapan arkadaşlar için güzel bir fikir. Şal istediğiniz boya geldiği zaman kenar oyası yapıp bitirebilirsiniz. Musmutlu günler dilerim.

Tığ İşi Baharlık Şal Modeli Yapımı

Kaynak :  http://monde-creatif.over-blog.com/article-chales-au-crochet-114035468.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler