Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Takım Lif Modelleri ve Yapılışı

Yepyeni bir takım lif modelleri ve yapılışı örnekleri hazırladık. Çiçekli farklı lif modellerinizi süslemekte de kullanabilirsiniz. 3 modelin tarifi bir arada. İsteseniz tek tek örüp kullanabilirsiniz. İsterseniz takım olarak örebilirsiniz. Lif örneklerini şekillerini değiştirerek takım oluşturabilirsiniz. Çeyizlerde takım lif örnekleri çok popüler. Takım lif modelleri yapımı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bugünkü modelimizde kırmızı çiçekli bir takım ördük. Menekşe uzun lif yapımı takım modellerinde de kırmızı tonlarını kullanmıştık. Takım olarak ördüğümüz yeni yuvarlak lif modellerinde de kırmızı renk çiçek kullanmıştık. Takımda bulunan lifler uzun lif modelleri, kare lif modelleri ve yuvarlak lif modellerinin çiçeklerle süslenmiş halleri.

Üçlü Takım Lif Modelleri

Çeyizler için vazgeçilmez hale gelen takım liflerden birinin yapımını göstereceğiz sizlere. Yuvarlak uzun ve kare modelini yapacağımız bu liflerde 7 numara tığ ve 3 renk ip kullandık. Takım lif modelleri ve yapılışı içinde bulunan modellerden uzun olan model için 2 adet plastik halkaya ihtiyacımız var.

Beyaz renk düz tabanlar örerek takıma başlıyoruz. Düz yıldız tekniğiyle ördüğümüz yuvarlak tabanı 9 sıra olana kadar arttırdıktan sonra fıstık üzeri pipirik yaparak kenar oyasıyla sonlandırıyoruz. Kare düz taban için 21 fıstık eninde 20 fıstık boyunda kare bir taban lif örüyoruz ve aynı kenar oyasını yapıyoruz. Uzun olan model içinde 5 fıstık eninde bir parça başlıyoruz ve her sırada artırma yaparak 12 fıstık olduktan sonra 22 sıra düz örüyoruz. Aynı şekilde eksiltmelere başlıyoruz 5 fıstık kalana kadar eksiltiyoruz ve plastik halkaları da takıp kenar oyası yaparak tabanı bitiriyoruz. Çiçek demeti kısımları içinde puf çiçekleri yapıp dal görünümünde ikili fıstıklar yaparak bu çiçekleri dallara sabitliyoruz. Uzun lif modelinde toplamda 7 puf çiçek, kare modelde 6 puf çiçek, yuvarlak modelde de 13 adet puf çiçek kullanılıyor. Biz modelde çiçekleri kırmızı renk kullanmayı tercih ettik çokta yakıştı. Sizde dilediğiniz renk yapabilirsiniz. Şimdiden yapmak isteyen herkese kolay gelsin.

Takım Lif Modelleri 2018

Takım Lif Modelleri 2018 1

Takım Lif Modelleri 2018 2

Takım Lif Modelleri 2018-resim gelecek

Şimdi 3 modelimizin de ayrı ayrı yapılışına geçelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler