Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şapka Lif Modeli Yapılışı

Bebek şapkası olarak da kullanacağınız çok güzel bir model. Yumuşacık. Lif modellerinden güzel bir anlatım daha. Videoda tüm ayrıntıları bulacaksınız. Lif örnekleri anlatımda ve diğer örgü modelleri yapılışında aklınıza takılan herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Lif modellerinin en güzel örneklerini, en yeni modellerin yapılışını videolu olarak anlatmaya devam edeceğiz. Fiyonk lif yapılışı yeni çıkan son paylaştığımız banyo lifi örneklerinden. Daha fazla lif yapılışı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi hazırsanız yeni modelimiz olan şapka lif modeli yapılışına geçelim.

Şapka Lif Nasıl Örülür?

Şapka Lif Modeli Yapılışı

Şapka Lif Modeli Yapılışı 1

Şapka lif malzemeleri: 3 renk lif ipi, 7 numara tığ ve makas Zemin rengi için beyaz lif ipi 1 yumak yeterli oluyor. Çiçek için tercih edilen bir renk ve çiçeğin yaprakları içinde yeşil lif ipi
Şapka lif modeli yapılışı çok hoş bir örnek. Tarifini birazdan hem yazılı olarak hem de videolu olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. Bebek şapkası olarak da kullanabilirsiniz. Çok hoş bir örnek olan modelimizin hemen yapılışına geçelim. Şapka lif malzemeleri: 3 renk lif ipi, 7 numara tığ ve makas Zemin rengi için beyaz lif ipi 1 yumak yeterli oluyor. Çiçek için tercih edilen bir renk ve çiçeğin yaprakları içinde yeşil lif ipi şapkamıza üst kısımdan sihirli halka içine yada 6 zincir çekip bir yuva oluşturarak başlanıyor. 6 tekli fıstık ve aralara zincir çektim. Bir üst sırada tekli fıstıkların arasına önce tekli üstüne ve ayni yuvanın içine 2 fıstık yaparak 6 dilim oluşturdum aralara 1 zincir çekerek.

Bir üst sırada yaprakları yapmak için yeşil iple ordum ve her bir dilimde de sıra sonlarında arttırma işlemi yaptım. bir üst sırada da yeşil yaprakların ortasında kalacak olan fıstıklara çiçek uygulaması yaptım ve modelim arttırmayla her bir dilimi 4 fıstık olana kadar şapkanın üst kısmını yaptım. Bir üst sırada dilimlerin arasına da fıstıklar yaparak yuvarlak bir görüntü elde ettim. Bu sırada 30 fıstık olacak şekilde ve 5 sıra yıldız orgu tekniği ile ordum. Sonrasında şapkanın uç kısmı için 30 fıstığı 6 dilime ayırdım ve her bir dilim sıra sonlarındaki artırmayla 5 fıstıktan oluşacak. Şapkanın üst kısmındaki yaprak ve çiçek çalışmasını 6 fıstıklı ve 7 fıstıklı olan dilimlerde uyguladım. En son sırasını 8 fıstığa çıkardım. Ve sadece beyaz iple örüp kenar uygulamasında da burgu modeli uyguladım. İstenirse fırfır da yapılabilir.

Şapka Lif Modeli Yapılışı 2

Yukarıda lifimizin yapılışını inceledik. Şimdi şapka lifimizin kenar kısmında farklı örnek kullanılarak yapılan modelin nasıl örüldüğünü videolu anlatımla görelim. İyi seyirler.

Şapka Lif Modeli Yapılışı 4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler