Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Yapılışı

Lif yapılışına güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Yuvarlak küçük çiçeklerden oluşan çiçekli bir lif. Büyük çiçek ve küçük çiçekler var. Örgü günlüğümün tasarladığı çok hoş bir lif. Birazdan tüm ayrıntılarını videoda görebilirsiniz. Şimdi daha önce paylaştığımız lif modellerinden bahsedelim. Güllü, çiçekli birçok lif modeli yapılışından bahsettik. Örneklerimiz arasına püsküllü lifler ekledik. Çiçekli sepet lif yapılışı en güzel örneklerden yeni modellerden biri mesela. Pıtırcık lif modeli yapılışı da yine tasarım örneklerden. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Birde ham kabak lif üzerini örgü ile kapladığımız bir modelimiz var. Örgü duş kesesi yapımı. İnceleyerek sizde sevdiklerinize örebilir, kendiniz için örebilirsiniz. Hazırsanız yeni modelimizin yapılışına geçelim. Örgü çiçek motiflerini renk renk örerek evde kalan ipleri değerlendirme işlemleri yapabilirsiniz.

Yuvarlak Çiçekli Lif Modeli Yapımı

Bugünkü yazımızda sizlere daha önce hiç bir yerde görmediğiniz bir modeli paylaşacağız. Lif yapılışı için puf çiçekler kullanıyoruz. Yapımı oldukça zevkli olan bu modele 6 numara tığla 6 yapraklı bir puf çiçek yaparak başlıyoruz. Sonraki aşamada bu puf çiçeğin 6 yaprağından 6 adet büyük yaprak yapacağız. Bu yapraklar 3 fıstık genişliğinde olarak ve 8 sıra ilerleyerek uçlara doğru eksiltmelerle sivrilecek. 6 adet yaprağı tamamladıktan sonra yaprakların arasına puf çiçek yaparak yapraklara sabitliyoruz. Kenar oyası olarak örümcek yapıp 1 zincir çekiyoruz ve bu zincire bir fıstık yapıp zincirle fıstığın dibine iniyoruz. Tekrar örümcekle diğer fıstığın arasına sabitliyoruz. Bütün modelin etrafına aynı işlemi uygulayarak modeli sonlandırıyoruz.

Lif Yapılışı 2

Lif Yapılışı 1

Lif Yapılışı

Modelimiz bittiğinde yukarıdaki gibi görünecektir. Şimdi tüm ayrıntıları ile örneğin nasıl yapıldığını görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler