Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı

Şiş örgü modellerinden kolay çok sevilen örnek ile 2 farklı modelde örgü saç bandı modelleri yapılışı hazırladık. Saç bandı örgü modelleri yapılışı resimli olarak hazırladık. Yine pirinç örgü modelinin yapılışını videolu olarak hazırladık. Kolay bir model ve birçok örgüde kullanılıyor. Bebek örgüleri, bebek battaniyesi, bebek yelekleri gibi daha saymadığımız birçok yerde. Pirinç örgü hırka yapılışı paylaşmıştık daha önce. Ombre bir iplikle. Bugün saç bandı örüyoruz. Parça ipleri değerlendirmek için saç bandı örebilirsiniz. Yeni modellerin yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız örgü saç bandı modellerine değinelim. Fıstıklı örgü saç bandı yapılışı tığ ile ördüğümüz bir örnek. Örgü saç bandı modelleri ve yapılışı yine şişle ördüğümüz baklava dilimli bir örnek.. Baklava dilimlerini farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı model ise tığ ile ördüğümüz fıstıklı örgü modellerinden. Saç bandı örgü modelleri yapılışı için aynı örnekten 2 farklı model hazırladık. Şimdi onların yapılışına geçelim.

 Örgü Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Saç bandı örgü modelleri yapılışı için beyaz ve mavi renk kullanılmış. Siz elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Daha önce ördüğünüz örgülerden kalan ipleri kullanarak renkli, çizgili modeller yapabilirsiniz. Saç bandı örgü modelleri yapılışına geçelim. İlk modelimizde başlıyoruz.

İlk modelde şişe 14 ilmek atıyoruz. Daha geniş olmasını isterseniz ilmek sayısını artırabilirsiniz. Baş çevresini saracak yeterli uzunluğa gelene kadar örgüyü örüyoruz. Fiyonklar için 1. parça için 24 ilmek atıyor 5 cm örüyoruz. Diğer parça için 24 ilmek atıyor 8 cm örüyoruz. Sonra resimdeki gibi parçaları dikerek birleştiriyoruz.

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 9

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 11

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 12

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 10

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 14

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 13

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 15

2. model için şişe 20 ilmek atıyoruz. Ve yeterli uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Uç kısımlarını dikerek birleştiriyoruz. Diğer parça için ise şişe 10 ilmek atıp 10 cm örelim. Az önceki parçanın ön kısmına dikelim.

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 7

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 1

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 3

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 2

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 8

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 4

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 5

Saç Bandı Örgü Modelleri Yapılışı 6

Pirinç örgü modeli yapılışını videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/shapochki_panamki_berety_spicami/2833-povyazka-s-obemnym-bantikom-dlya-malyshki-na-vesnu.html

https://www.homyak55.ru/blog/golovnye_ubory_dlja_vzroslykh_spicami/2331-povyazka-na-golovu-spicami.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler