Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Örgü Saç Bandı Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ile örgü saç bandı yapılışı hazırladık. Fıstıklı örgü modellerinden. Bu güzel örneği birçok yerde kullandık. Örgü şapka modellerinde, örgü boyunluk modellerinde, lif modellerinde kullandık. Şimdi çok güzel fıstıklı örgü saç bandı yapılışı örüyoruz. Bebeklerden yetişkinlere kadar zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Fıstıklı örgü saç bandı yapılışı için elinizde parça ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Ebruli ipler, batik ipler kullanabilirsiniz. Çok güzel olacaktır. Aynı modelden renk renk örebilir çeşit çeşit kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı modellerinden sizlere tığ veya şişle örülmüş birçok örneği paylaştık. Hepsi sizler tarafından çok beğenildi. Model arayanlar için videolu anlatım isteyenler için örgü saç bandı yapımı anlatımlı modeller hazırladık. Örgü saç bandı modelleri ve yapılışları kolay bir örnek. Tığ ve ipler hazırsa hemen fıstıklı örgü saç bandı yapılışına geçelim.

Örgü Saç Bandı Anlatımlı

Saç stilinizi güzelleştirmek için harika bir aksesuar. Kışın kulakları sıcak tutmak için de çok iyi bir model. Şapka sevmeyenler, kulakları üşüyenler hemen örüp kullanabilir. Fıstıklı örgü saç bandı yapılışı sadece kışa özgü değil yazın da kullanılabilir. Saç bandının boyutları 12 cm genişliğinde 50 cm uzunluğunda. Siz boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Saç bandının yapılışına 18 zincir ile başlanmış ve aşağıdaki şema uygulanmış.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 24

23 sıra kadar örülmüş. 46 cm saç bandı yapılmış. Uçları dikmeden önce kendi etrafında 1 tur çevrilmiş ve uçları öyle dikilmiş. Modelin anlatıma gelecek olursak  18 zincir çektikten sonra 5. zincir üzerine tığa ip dolayarak 6 – 7 li fıstık yapalım. 1 zincir çekip 3. zincir üzerine tekrar fıstık yapalım. Turu bu şekilde tamamlayalım. Son zincir üzerine trabzanla batalım.

2. turda 4 zincir ile başlayalım. Bir önceki turda yaptığımız 1 zincir üzerine fıstıkları yapalım. 1 zincir çekip tekrar diğer zincir üzerine gelip fıstık yapalım. Fıstıklar birbiri arasına geliyor. Saç bandımız istediğimiz uzunluğa gelene kadar bu 2 turu tekrar edelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 20

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-gratuit-le-bandeau-en-point-fantaisie-2078894

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler